Čiaki a Nodame se vydali do Paříže, aby se postarali o své kariéry na hudební scéně. Čiaki se i nadále snaží stát světově uznávaným dirigentem, je i docela úspěšný, ale Nodame čelí „beru studium vážně“ poprvé. Nicméně oba dva pracují neúnavně, aby si splnili své sny. Přesto se jejich vzájemný vztah moc nezlepšuje, spíše se stává zoufalým. Můžou Čiaki a Nodame uspět jak v kariéře, tak i na poli ryze osobním? (Zíza)

Zíza

Nodame a Chiaki se nám přestěhovali do Paříže. Ačkoliv změnili zemi, jejich osobnosti a cíle se nezměnily vůbec. Možná jen Nodame konečně začíná dospívat... Ale pořád je stejně dobré jako 1. série :-) ()

Scalpelexis

Jako kdyby si to tvůrci, uvědomili, 2. série je založena více na rozvíjení vztahu hlavní dvojice a tentokrát byla upozaděna hudba. A teda jakože dost, což mě mrzí. Když už nějakou dostaneme, tak je to zfušovaný Bolero a krátký Turecký pochod (vážně se na konzervatoři dává ke zkoušce tato krátká Mozartova skladbička, která patří do středoškolského repertoáru?). Secretus tu taky podchytil fakt, který mi vadil: Nevyužitá Paříž. Nebýt pár obrázků, tak ani nepoznáte, že se to odehrává tam a i kdyby to bylo jiné město, příběh by to vůbec nezměnil. Fajn. Já to Nodame cantabile i odpustím, protože jsem rád, že probrali postavu Čiakiho a už to není ten strojový přístup k životu, ale cloumají s ním první emoce. Konečně si uvědomuje, že po jeho boku rozkvétá "my fair lady" Nodame, za kterou stojí i něco obětovat. Chybí jim trochu toho prvotního ztřeštěného vtipu, ale to vyvažují elegancí a věřím, že v poslední sérii se dočkáme uspokojivého završení jejich příběhu. Nissan Toyota! Cosplayer! Gyabo! ()

Five By Five

Nové prostredie, pár nových postáv, pár starých postáv - i keď ide o pokračovanie, musíte si na to postupne zvyknúť rovnako ako na začiatku... Hlavný hrdinovia sa stali známejšími, dospelejšími a to je všetko... O hudbu tu už tiež veľmi nejde - je to síce o nej, ale samotné hranie skoro vymizlo - skladby sú väčšinou veľmi skrátené alebo opakujúce sa... Páčil sa mi však Nodamin recitál - hudba pekná a jej to asi tiež nikdy viac nepristalo (ha, ha...) ... ()

Secretus

Pokračování se nese v podobném duchu jako první série (viz můj komentář u ní), ale tvůrci se poučili: hudby je o něco míň, zredukoval se patent úkol-zkoušení-performance, představení jsou aspoň částečně rozpohybována, více prostoru je věnováno postavám. Ale je tu vidět profláknutý potenciál: exotické prostředí Paříže (i dalších měst) - nevyužito, potenciálně zajímavé vedlejší postavy různých narodností - nevyužito, souboj s cizím prostředím a jazykem - nevyužito,... a určitá samoúčelnost. Vývoj ústředního páru je o něco zajímavější. O něco lepší než první série, pokud se Vám líbila, neváhejte. ()

Idaho

Co se změnilo od první řady, je především vztah obou hlavních protagonistů, i když to zpočátku tak vůbec nevypadá. První epizoda seriálu je pro ty, kterým se líbila první řada, celkem zklamání, ale mohu vám slíbit, že má cenu se přes ní přehoupnout a vydržet, neboť duch seriálu se vůbec nezměnil. 80 % Gyabo! ()