Nejsmutnější kluk na celém světě

(festivalový názov)
  • Kanada The Saddest Boy in the World
Krátkometrážny / Komédia
Kanada, 2006, 14 min

Timothy Higgins, nejsmutnější kluk na celém světě, se chystá oběsit během oslavy svých devátých narozenin. (MFF Karlovy Vary)

Eddard

Moc milý filmeček, mě ovšem zdál se o něco víc smutný a krutý, než vtipný a roztomilý. Což neznamená, že bych ho kvůli tomu neměl rád, jenom jsem moc nechápal nezřízené poryvy smíchu v "sále" ve kterém jsem ho viděl. Tak či tak, klučina v hlavní roli byl zatraceně dobrě vybraný a vysekl moc pěkný... výraz. Rád bych se na to mrkl ještě jednou. Until dzen 70% ()

DaUr

Zajímavý kraťas, místy lehce připomínající Donnie Darka. Skvěle zvolený představitel hlavní role a solidní atmosféra na jedné straně, ale oproti Darkovi promarněný závěr na straně druhé - není to špatné, ale mohlo to být mnohem, mnohem lepší. Nicméně režie je povedená a kontrast mezi dokonalostí chlapcova domova a zmatkem v jeho hlavě je zajímavý, proto solidních 75%. ()

hellstruck

Kdybych měla tak strašný pokoj, taky bych se chtěla oběsit :-) Ale ne, teď vážně. Nepřipadá mi, že by to byl "veselý kraťas k popukání", jak se tu hodně lidí zmiňuje, pokud Vám to tak připadalo, asi jste to vůbec nepochopili. Výstražný případ devítiletého kluka, kterého nic netěší a chce se zabít. Jistě, jsou tak celkem vtipné scény, ale vesměs je to příběh smutný a ještě smutnější, když si představíte, že takové děti skutečně jsou.Opravdu mě tu zaráží jisté komentáře jistých naprosto nepochopitelných lidí..(Jinak souhlas s Eddardem) ()

FFilipCZ

Krátkometrážní/Komedie? ..To jako myslíte vážně? Řekl bych spíše Krátkometrážní/Drama. V den oslavy svých 9 let, se malý Timothy ohlíží nad svým dosavadním životem a problémy, které ho provázejí. Nic vtipného mi na tom nepřijde, spíše je to zarážející, protože tohle není nic neobvyklého, toto se v dnešním světě opravdu děje - i když to většinou nevyústí až v oprátku. ()

easaque

2* Nechápu zařazení tohoto kraťasu mezi komedie, ale asi nejsem správný cynik, abych to pochopil. Filmové zpracování je zajímavě melancholické a plné barevných kontrastů a protikladů. Nezájem, přetvářka i pokrytectví čpí z každého filmového okýnka, ale co tím chtěl režisér naznačit, to teda nevím. Kvůli svému nepochopení dávám jen dvě hvězdy, a to je opravdu maximum. A opravdu to není film pro děti. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: X /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: X /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()