Stratená dovolenka

• Česko Ztracená dovolená (viac)
všetky plagáty

Dokumentární detektivka Ztracená dovolená je filmem o cestě, fotografii a identitě v dnešním propojeném světě, o paměti a významu uchovávání obrazů, Češích, Evropanech a Číňanech.

Český cestovatel Láďa objevil ve Švédsku kufr, v němž byly pouze negativy. Z těch vzniklo 756 fotografií neznámých turistů z Asie, čímž začal detektivní esej, ve kterém filmový štáb pátrá po tajemných Asiatech a po možné povaze člověka. Fotografie ožívají a vracejí se na místa svého vzniku. (oficiálny text distribútora)

Eddard

Všichni už asi dobře víme, že dokument má k suchému záznamu reality většinou hodně daleko, jak nás o tom už delší dobu přesvědčuje například Michael Moore. Právě ona úzká propojenost s realitou, jenž je dokumentům narozdíl od narativní filmové tvorby vlastní, zase propůjčuje nezaměnitelné fluidum filmům Petere Greengrasse. Lucie Králová přichází, aby nám dokázala, že čeští dokumentaristé jsou si těchto silných zbraní svého žánru dobře vědomi a servíruje nám roztomilou dokumentární detektivku s velkou porcí humoru, sebeironie i určitého zamyšlení nad postavením člověka v dnešním hi-tech propojeném světě. Je jenom škoda, že se tenhle kousek asi nedostane dál, než k jedné dvěma projekcím na ČT2, kde přešumí, aniž by si ho někdo víc všimnul. Nebo se pletu? Doufejme. 80% ()

Dannysek4U

Popravde az do zasahu CCTV a odjezdu reziserky a jejiho tymu do Ciny, me tenhle dokument neuveritelne stval. Nepopiram originalitu napadu, nepopiram napaditost zpracovani. Ale presto to bylo jako pozorovat deti, co dostaly super novy babovicky a ted si hrajou na pisku. Manipulace, nezavaznost, nazorova nezretelnost, nedulezitost, minimalni hodnota. O to vic pak ale promlouvaji obrazky z Rise stredu. Jedina skoda, ze k tak bombastickymu vyvrcholeni doslo vlastne jen nahodou a nechtene. Jak moc to snizuje nebo naopak obohacuje hodnotu zobrazenyho, posudte sami. A stejne tak promyslete, jestli by byla Ztracena dovolena takova rachanda i bez introspekce do pomeru v zemi, ktera nam chysta olympiadu. Ja, mozna konzerva, kazdopadne radsi zustanu u Trestikovy a jejich ciste lidskejch vypovedi. Moje naroky na dokumentaristiku jakozto "strazkyni" casu rozhodne splnuje vic. A od Lucie Kralove si beru jen tu Cinu. Kazdopadne i za ni hodne dekuju. ()

Matty

"To je velice... velice podstatná věc, že Číňanů je hodně" Jedna z hlášek z jednoho velice, velice vtipného detektivního pátrání. Nedoporučuji očekávat klasický dokument o něčem a ptát se „K čemu to bylo?“. Doporučuji očekávat zábavný film o ničem a ptát se „Bavilo mě to?“. Za sebe odpovídám ANO, HODNĚ. 85% Zajímavé komentáře: Radko, Dannysek4U, Eruntano ()

Jara.Cimrman.jr

"Na světě žije 1 300 000 000 Číňanů. Hledáme šest z nich." Podrobně prozkoumat Skandinávii a zaletět si do Číny za bakšiš od daňovýho poplatníka považuju za skvělej nápad. Lucii Královou však tato myšlenka napadla dříve než mě, když za pomoci profesionálního průzkumníka odpadovejch kontejnerů našla námět na svůj dokument - hledání člověka na zeměkouli pouze podle fotky v době, kdy ještě tento problém nevyřešil Facebook za 0,43 sekundy. A tak se svým štábem prolezla kdejakej fjord, využila detektivy, fotografa, sinology a došlo i na kyvadýlko kmitající nad fotografií. Mě to v podstatě bavilo, ale nejlepší byla návštěva jídelny, kde na papáníčko dohlížel sám velkej Mao podporovanej moudrými pohledy Stalina, Lenina, Marxe i Engelse. Měl jsem slzu v oku. ()

igi B. odpad!

Svatá prostoto ZASE!!!... 8-o . . . Tak ještě že tuhle kravinu >podpořil< ten náš zlatý Státní fond České republiky pro podporu a rozvoj české kinematografie...(!) . . . Vskutku přínosný opus pro >rozvoj< naší kinematografie! Docela by mě i zajímalo, kolik že to děckám bočmen hodilo. Nejspíš vygůglovat, ale byla by to jen další ztráta času... Pár pražských čudláků si prostě jen opět udělalo pár výletů za veřejné prachy a výsledkem je téměř jedenapůl hodiny trvající nudná a místy až doslova trapná MYSTIFIKACE(!) - opravdu tady blbouni věříte tomu, že tahle story má sebemenší reálný základ !?! 8-o - tvářící se jako "dokument". Baže, musela to být pro "štáb" fikaná dovolená - a jak se zdá, jsou mezi námi entity, kterým v té státem placené pisskultuře (s dalším vkladem např. tzv. >veřejnoprávní< televize) prostě projde všechno. Ani mě pak nepřekvapila akční účast pánů Klusáka a Remundy, tihle protekční chlapci se prostě ve veřejnoprávním bahýnku jen tak neztratí... Doufám tedy, že příští "doku(nda)ment" Lucie Králové bude >odvážně< jízlivá investigativní esej o tom, kterak se promrdat k penězům z veřejných zdrojů. Troufám si tvrdit, že bez těchto zdrojů a vůbec bez celého toho ubohého a parazitního tušašského celebřiťního socializmu by leckterý z našich mladých >umělců< (sic!) nejspíš poctivě chcípl hlady... :-/ - - - P.S. Zdejšímu stádu, tak nějak už asi z principu lacině chrochtajícímu blahem nad každou domácí (domáckou) vypocenou pitomostí pak lze jen popřát >silný a hodnotný umělecký zážitek< , posuzovaný samozřejmě s bystrou myslí a odstupem v kontextu vší té poznané světové tvorby, že... Hehe... Vlastně je to nakonec opravdu docela sranda... :o] - - - P.P.S. A ještě tedy všem těm mudrlanům, co mě kvůli mému hodnocení a komentáři otravují (nebo se k tomu chystají) v mé poště: Ano, hodnocení "ODPAD" si d.m.s.n. zaslouží kterákoli (!) hovadina (jejíž zrod nemá NIC společného NI S FILMOVÝM UMĚNÍM(!), ale ani s nějakou opravdu nápaditou taškařicí, dada či pata či cokoli... ), jejíž zrod je JEN laciným a vykalkulovaným výmrdem na veřejné peníze... Protože kde NIC NENÍ, tam berou jen protekční sráči vyloženě pražské provenience (Břeťa skautik - ejhle! - je výjimkou, ale to prostě v Brnisku byla taková momentální situace, teď už maká pro >ten kraj< ), že... - - - - - (Poprvé doslova protrpěno 1.7.2009 na jinoprostorovém nočním (k)anále, komentář zde mezi - asi z nepochopení - nepochopitelně adorujícími bláboly /výjimky budiž připsány těm bystrým a poučeným ku cti!/ jako mnohý - 2.7.2009) - - - - - P.P.P.S. (3.7.2009) Jo, možná bude i sranda, jak někteří šulini začnou (začali? ;-) přepisovat ty svoje zdejší >blbé< pseudokomentáře. Buď tuhle srajdu předtím ani neviděli a prostě se svezli (jak typické pro ČSFD) nebo si jen zacákali se stádem... ;o))) JO!!! . . . Jo, je to fuckt sranda! Ale tu jednu hvězdičku kvůli tomu nepřidám... Asi je nejvyšší čas si taky udělat dovolenou. Samozřejmě ZA SVOJE!... ;-] ()

Střední Evropa 2007 napoprvé

Střední Evropa 2007 napoprvé

03.09.2007

Asociace českých filmových klubů rozhodně nepatří mezi ty, kteří by setrvali na dlouhé časy v posvěcené nečinnosti, a tak pro příznivce netuctových filmů připravují další putovní přehlídku. Po… (viac)