Zabít nebo utéct

(festivalový názov)
  • Brazília Matar ou Correr
všetky plagáty

Tato brazilská parodie amerického filmu V pravé poledne režiséra Freda Zinnemanna nemá ve světové kinematografii obdoby – pro svou odvahu i naivitu. Jedno bezejmenné městečko na západě žije v atmosféře strachu, protože ukrutný Jesse Gordon nesnáší šerify ani zpěváky „saloonů“. I takový zloduch se ale může dostat do nesnází… (oficiálny text distribútora)

Bluntman odpad!

Můj první brazilský film a takové peklo, že proti Carlosu Mangovi jsou Soukup a Troška mistři hodní Oscara (chtěl jsem po Králi napsal i Menzel, ale ten ho už má). Parodie spočívá v hyperbolizování klišé a schémat daného filmu, z vysmíváni a narušování fikčnosti a iluzornosti, Matar ou Correr nemá vůbec nic z toho a ve středu dění jsou dvě afektované rádobybuzny, které jenom vřeští a jsou neposlouchatelné. Nezasmál jsemse ani jednou, neuchechtl taky ani jednou, pousmál pouze jednou - jeden povedený vtípek, osvědčené, ohrané, ale stále funkční lezení na koně je stále funkční. Jinak peklo, o jehož zrůdnosti svědčí i to, že spousta lidí z něj odešla anebo usnula... mně se nepostěstilo ani jedno. :-( ()