Dvouhodinový záznam z kalifornského festivalu Coachella nabízíme pro inspiraci nejen kvůli třaskavému, opravdu sugestivnímu koncertnímu filmu, který prošel americkými kiny. Myslíme na české nevlídné areály, kde se dá v pauze tak akorát usychat v nekonečné frontě na pivo. (Letní filmová škola)

rawen

Že nejlepší hudební festival na světě :))) Hehehehehe he hehehe hee.... Radiohead s jednou slabší skladbou (žeru je), Bjork s průměrně podanou All is full of love a tradičně naživo dobrý Iggy Pop tu ostatní usušenou slámu nezachrání. A rozhovory s účastníky celé show? Hehehehe hehehehe hehe heeeee.... 3/10 PS: mé hodnocení je možná ovlivněno tím, že jsem v sále s přítelkyní vydržel jen hodinu a něco, pak jsme museli vypadnout, abychom se moc nesmáli ()

beonair

Dokument o Coachelle (největším a dramaturgicky nejpřitažlivějším festivalem populární hudby na americkém kontinentě) se dostal do kin (potažmo na DVD) ve stejném roce jako snímek o jeho evropském bratříčkovi - Glastonbury. Zatímco Templův film se soustředí především na okolnosti vzniku a následného vývoje festivalu a oko kamery směřuje spíše mezi jeho návštěvníky, Drew Thomas klade důraz na jednotlivá hudební vystoupení a nutno dodat, že si při výběru interpretů a skladeb (každý je zastoupen jednou) počínal velmi šikovně, takže si na své musí přijít snad každý. Mými favority jsou Pixies a jejich Where Is My Mind? z památného vystoupení z roku 2004, při které běhá mráz po zádech, dále The Stooges (I Wanna Be Your Dog), Belle & Sebastian (The Boy With An Arab Strab) nebo Arcade Fire (Rebellion). ()