Je název cyklu pro televizi NOE, v němž se jednou měsíčně ve dvacetiminutových dokumentárních portrétech (duchovních genech) představují duchovní osobnosti (umělci, vědci, duchovní....). Název je inspirován slavným rozhlasovým cyklem ze šedesátých let – A léta letí vážení. V cyklu - Léta letí k andělům - jsou vybírány osobnosti, které jsou nositeli moudrosti a bohatých životních zkušeností a většinou totalitními režimy perzekuované a svým způsobem tímto křížem také obohacené. Ale také slavní, či společensky známí lidé, kteří jsou věřící nebo v průběhu svého života víru našli, aniž by se o tom v médiích mluvilo. Cyklus portrétů je tedy evangelisace formou svědectví, s důrazem na obrazovost, symbol, alegorii, metaforu a laskavý humor. Oním létáním v názvu je naznačena jistá duchovnost a poetičnost a oni andělé znamenají jakousi ochranu a směřování, které provází i dlouhodobou společnou tvorbu v malém tvůrčím týmu: Scénář, kamera, komentář, režie – Otakáro Maria Schmidt, Jana Kristina Studničková; Střih – Attila Kovács; Hudba a zvukový mix – Vojtěch Komárek (oficiálny text distribútora)

honajz

Podivné úhly kamery, výmysly se zrcadly, kreativní pitomosti jak u Eliška má ráda divočinu, až nějak nevnímám, co mi ten který člověk chtěl říct, protože tohle na sebe strhává pozornost daleko víc. Což je škoda. Jako vždy, když forma umlátí obsah. ()