Iki-jigoku

Japonsko, 2000, 104 min

Otec jedné japonské rodiny, která postrádá matku, přijme do služby dvě ženy. Stařenu a mladou dívku. Jeden ze synů, upoutaný na vozík z důvodu ochrnutí, hned od začátku shledává v ženách něco tajemného a nebezpečného. Ve chvílích, kdy zůstane doma sám jej nové dvě služebné začínají napadat a systematicky týrat. Nikdo z rodiny mu to však nechce věřit. Za jejich počínáním však stojí mnohem více, než se původně zdá ... Jedná se o velice násilný explotation horror. (Flipnic)

Al44...

Příběhem a hereckými výkony se tento film pyšnit opravdu nemůže - působí velmi levným dojmem - obsahuje pár opravdu nepříjemných až nechutných scén - na torture film je toto až moc dlouhé a místy i nudné. ()

Pitryx odpad!

No to zas byla pitomost. Že prý slasher. Hihihi. Zpočátku to vypadalo spíše na psycho. V koncovce se autoři evidentně dostávali do úzkých a tak se rozhodli ty nesmysly, kterými nás nakrmili vysvětlit po svém. No budiž. Ke konci špatné osvětlení a střih, který mi lezl na nervy. Také stopáž byla zbytečně dlouhá. To že herci přehrávali, už jenom zazdilo prachbídný scénář. Navíc předpokládám, že byl nejmenovaný autor komentu jako dělo, když se na film díval (pokud tedy vůbec), protože je otec nepřijal, ale byly tam poslány jako jeho rodina. Tedy ty dvě babice. A že je to horor??? Hm, jak pro koho, více jsem se bál u Sněhurky. 201207270/0 ()

muti

film co ma taky lacny nazov - Living Hell (2000). poznate take filmy, chcu vacsinou tym nazvom uputat a samotny film bude o poziarnikoch ide o japonsky horor kde by som spomenul jeho detektivny nadych, pretoze tu mame novinara ktory sa snazi zistit info na vlastnu past o jednom pripade kde bola vyvrazdena rodina a prezila to len babka a jej alzheimer (ehm) hlavnejsia/druha dejova linia sa odohrava v jednej rodine kde prijmu nove opatrovatelky, 22r dievca a-wait for it- uz spomiananu babku. a akoby to nestacilo tak vidiet ze obe su divne. takze vieme ze tu pojde do tuheho (toto nebrete ako spoiler pretoze babka v prvej scene filmu sa trochu odtrhla od retaze takze vieme ze tieto 2 su vlastne sialene vrahyne, ten novinar to ale nevie) vratim s ak tomu detektivnemu nadychu. sice sa to na webe nepise ale stojim si za tym pretoze ak by to bol len horor tak by neslo o to ze vo filme mate "clues" ktore ak si nepospajate pocas filmu (ako napr ja, heh) tak budete na konci uplne hotovi. ak ste ale pozorni tak niektore zavery sa budu zhodovat s vasimi predtuchami. no film sa tak meni ze na to co bolo zabudnete :) takze minispoiler - 2 nove pomocnice do domacnosti (kde nezije matka) su maniacky a zameraju sa na 1 syna ktoreho is pekne podaju ked nik nie je na okoli. on sa brani tazko lebo je vozickar. a navyse mu doma nik neveri ze by stara senilna babka bola sialena. tolko k deju. predstavte si, ale tento film som si ihned po pozreti zapol znovu a pozrel som si prvu pol hodinu (z clekovych 104min) znovu a potom aj neajke dalsie klucove casti a odrazu... vsetko do seba zapadalo. zvlastne chovanie postav, ktore nebolo vysvetlovane a na konci filmu si to uz nepamatate, no pri tomto druhom pozreti je to uz o inom a zrazu musite uznat ze tento film je ovela lepsi ako nejakych 6/10. poviem vam ze filmy podobne tomuto maju na imdb 7.7 a 8.2 (hovorim o konkretnych filmoch ale nazvy zamlcim, podobnost tychto filmov mozme prebrat po pozreti si living hellu). ani neviem kedy som naposledy spravil toto, ze idem pozerat film ihned etse raz. vyzdvihnem etse par komentov z csfd (zistil somz e tam niekedy dost spoiluju takze citam si tam komenty az po pozreti): "...horror, který není bohužel příliš známý....Film má naprosto úžasně zvládnutou hustou a temnou atmosféru, vyvolává pocit beznaděje, scény jsou doprovázeny drsnou a hlasitou hudbou,... perfektný adrenalín... Pokud nebudete čekat gorefest ve francouzském stylu ala Inside, budete se perfektně bavit. Psycho, napětí, nefalšovaný strach. Tohle si prostě nenechte ujít...vám slibuji SHOCK!!!" ()

Pantai

Na chvíli jsem zaváhala, jestli jsem se právě dokoukala na ten samý film, který tu ostatní hodnotí. Ani nevím, za co dávám tu jednu hvězdu-možná za námět, který však byl totálně pohřbený amatérskými výkony především hlavního "hrdiny". Vydržela jsem se dívat jen ze zvědavosti, jak to dopadne, ale strach a úzkost mě tentokrát minuly obloukem. Spíš jsem se párkrát pousmála. ()

ScoRPy

Tak tohle bylo fakt šílený ! :D Ti herci, způsob natočení, hudba...prostě všechno. Nedá se to dost dobře popsat, musí se to vidět. ()

Jerod

Když sem dorazil téměř nakonec a spustila se cirkusová scéna, plná smíchu.Byl to přesně ten okamžik, kdy jsem si uvědomil, že Asie pro mě fakt není. ()