Subjektiv

Děj - Morita Yukari (jo, je to středoškolačka, jsme v anime) přijíždí na Šalamounovy ostrovy pátrat po svém otci, kterého nikdy nepoznala - zmizel ještě před jejím narozením. Mezitím na stejném ostrově japonská Solomon Space Agency neúspěšně pokračuje ve vývoji nové rakety, která jí konečně má zajistit pilotované lety. Japonské ministerstvo průmyslu a obchodu však právě rozhodlo, že pokud se pilotovaný let neuskuteční do půl roku, agentura se zruší. Ředitel Nasuda se rozhodne k zoufalému kroku, použít raketu starší - spolehlivou, ale s menší nosností. Není divu, že pilot po oznámení tohoto plánu dezertuje, jelikož by to pro něj znamenalo shodit na 40 kg. Po zběsilé naháněčce Nasuda narazí na Yukari s úžasnou váhou 38 kg. A tak jí nabídne brigádu, výměnou za pomoc při pátrání po otci. Yukari se od ředitele dozví jen, že jde o práci "jednoduchou, sedět před nějakým přístrojem, odpovídat na nějaká volání a mačkat pár čudlíků - i cvičená opice by to zvládla." Výcvik může začít, vždyť dle Nasudy žádný zákon neříká, že by středoškolačka nesměla do vesmíru. Postupem času SSA nabere další dvě dívky Matsuri, Miuru Akane. Postavy - Jsou většinou vcelku sympatické, ale žádná nás vyloženě nezaujme, ani sama o sobě, ani ve vztahu k okolí. Animace - Není nijak úžasná. časté užívaní 3D animace je sice u neživých objektů docela logické, ale zde je výsledkem, že umělý objekt vypadá ještě uměleji. Když je pak umístěn do 2D kresleného pozadí, působí to jako pěst na oko. Hodnocení - Dojmy jsou mírně pozitivní, téměř neutrální. Rocket Girls je nenáročný komediální seriál. Zpočátku jsem se vcelku bavil, ale později se komično vytrácí a s ním i zábava. To mi dává výsledné hodnocení ***. Rocket Girls většinu otaku asi nerozzuří svou hloupostí, ale ani nenadchnou - lze je ignorovat. ()