Darker than Black: Kuro no keijakuša

• Japonsko DARKER THAN BLACK 黒の契約者 (viac)
Animovaný / Akčný / Dráma / Fantasy / Mysteriózny / Psychologický / Sci-Fi
Japonsko, (2007–2009), 15 h (Minutáž: 24–25 min)

Misato Fukuen, Ikuja Sawaki, Masaru Ikeda, Hidenobu Kiuči, Nana Mizuki, Šin'ičiró Miki, Hidejuki Tanaka, Iemasa Kajumi, Nozomu Sasaki, Čika Sakamoto (viac)

Li Shunsheng - mladý student, který přijíždí z Číny do Japonska. V žádném případě. Li je kontraktor. Muž bez citů, který má zvláštní schopnosti. Jeho prací je likvidovat další kontraktory podle přání lidí. Kontraktoři jsou totiž bezcitné loutky, které udělají pro lidi cokoli. Jenže, je to opravdu tak? Odkud se vlastně kontraktoři vzali? A co jsou zač Loutky? (Lulubell)

Recenzie používateľa Moiraine k tomuto seriálu (2)

Darker than Black: Kuro no keijakuša (2007)

DtB má na první pohled docela nezvyklou strukturu, kdy se jeden příběh odehrává ve dvou epizodách. Zjistila jsem, že tento koncept mi naprosto vyhovuje: 'epizodnost' příběhů se nestačí omrzet a zároveň to dává dost prostoru pro rozvinutí jednotlivých dějů. Přináší to ale i úskalí v tom, že mi to až příliš rychle uběhlo. Osobně bych ocenila trochu víc prolínajícího se děje skrz celý seriál. Takhle mi zůstalo pár věcí, kterým bych chtěla trochu hlouběji porozumět. Postavy jsem měla ráda snad všechny, a to včetně té růžové asistentky detektiva (což je trochu s podivem, protože tenhle typ postav mi většinou neskutečně leze na nervy), ale nejraději jsem asi měla tu kočku :) Vřele doporučuji i 26. epizodu, která je vlastně tak trochu bonusová. ()

Rjúsei no Gemini (2009) (S02)

Jsem trochu rozpačitá: na jednu stranu se mi to líbilo, na druhou mám pocit, že jako pokračování první série to nefunguje. Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na úplně jiný styl vyprávění a přiznejme si to, i trochu jiné charaktery postav. Ale když nebudu přemýšlet nad první sérií, tak musím uznat, že to má spád, dobře se na to kouká a člověk nemůže než nepustit si další díl. Jenom ten konec mě nechal s WTH pocitem. Nevím, jestli jsem to nepochopila, něco mi uteklo, nebo to ani chápat nemám. Ty 4* jsou za seriál jako takový, kdybych to měla hodnotit jako druhou sérii, musela bych s hodnocením o jeden stupeň níž. ()