Světlušky v zahradě

• USA Fireflies in the Garden (viac)

Částečně autobiografické americké melodrama režiséra Dennise Lee líčí v několika prolínajících se časových rovinách osudy manželů Taylorových (Wiliam Dafoe a Julia Robertsová), jejich dětí i životních partnerů, které vyhrotí nečekaná tragédie...
Pro Lisu, jejího manžela Charlese (Julia Robertsová a William Dafoe), syna Michaela (Ryan Reynolds) a dceru Ryne (Shannon Luciová) to měla být příjemná oslava v domě Lisiny sestry Jane (Emily Watsonová). Tragická autonehoda, při níž Lisa umírá, však plány nečekaně zhatí. Na pohřbu se objevuje i Michaelova manželka Kelly (Carrie-Anne Mossová), která se svým mužem nežije, a právě ona svou přítomností otevírá Pandořinu skříňku plnou tajemství. Michaela pronásledují bolestné vzpomínky z dětství, postupně však všichni tři skrze bolest a slzy zjišťují, jak moc se navzájem potřebují, a že navzdory starým křivdám mohou znovu vytvořit rodinu. Tradiční, částečně autobiografické drama natočil scenárista a režisér Denis Lee. (oficiálny text distribútora)

masiko

Příjemný film, který potěší asi hlavně hereckým obsazením. To je ostatně vše, co u takovýchto dramat potřebuji. Můj oblíbeny Ryan Reynolds podal v roce 2008 zase o trošku lepší výkon než v roce předchozím a já doufám, že tato vzestupná tendence mu vydrží. ()

Greg25

Nádherně civilně obyčejný snímek o jednom komplikovaném vztahu s otcem a odpuštění, které není ani tak správné jako spíš nutné. O životě jaký je a příbězích, které se v něm stávají každé rodině. Světlušky v zahradě jsou obyčejný civilně natočený film, který je ale nádherný, ta krása tkví v obyčejnosti, lehkosti, atmosféře, nikdo z tvůrců ani z herců netlačí na pilu, aby vás dění ve filmu dojalo, tohle drama pouze vypráví, nepoučuje a právě to je na něm úplně to nejlepší i díky vynikající atmosféře a hereckým protagonistům. Jedinečnost tohoto dramatu je v obyčejnosti, o to větší je ale jeho krása. 80% ()

arcticsky

Velmi dobře obsazený a odehraný film - (Dafoe, Watson, Moss, Reynolds a nakonec i Julia)....nicméně příběh je poněkud plytký s podivnou pointou. ()

KayTee

Nebylo to špatné, herci odvedli dobrou práci, ale myslím, že už zítra si na ten film ani nevzpomenu...škoda...prostě nezasáhl to správné místečko. A to jsou mezilidské vztahy v podstatě můj obor. ()

Endlessly

Pekná rodinná dráma, ide pod povrch, spomienková línia na detstvo nemá jedinej chyby, Willema Dafoea ako odporného slizkého tyranského otca by som najradšej vlastnoručne uškrtila. Herecky nadpriemerné, ale akoby niečo ostalo nenaplnené, u mňa na jedno pozretie. Ale príjemné. ()

Raziel_cz

Že by to byla životní role Willema Dafoea se mi nezdá, přesto se jedná o silně emotivní zážitek... A Carrie-Anne Moss to konečně slušelo. ()

Olík

Vztahové melodrama scénáristy a režiséra Dennise Lee o pokřivených vztazích a skrytích tajemstvích. Pochmurný film pro pochmurné odpoledne se silným tématem a silnými hereckými výkony. ()

Faila

Příběh byl na mě až moc mlhavý a neúplný, trochu se mi v průběhu ztrácel záměr a nějaké sdělení se nedostavilo ani na konci. Ale když pominu obsah, zbyde mi dobře natočený snímek se zajímavou, dramaticky-příjemnou atmosférou a dohromady v průměru lehce nadprůměrnými hereckými výkony. Jenže takových už je spousta a Světlušky pro mě bohužel vůbec ničím nevynikaly. ()

Fridecka

Příběh začíná úmrtím osoby, kterou lidé o jejichž osudech a pocitech film vypráví, velmi milovali. Možná , že nepřináší nic nového, ale vypráví o různorodých lidských osudech a trápeních, které si lidé působí navzájem i nebo hlavně v rámci rodiny, kde by si naopak měli pomáhat a hledat porozumění nejvíce. Konec je takový pozitivní a nenásilný. Je to trochu hořké pomyšlení, když zjistíme jaké jsme před sebou měli v životě štěstí a poklad a nevážili si osob, které by si to zasloužily maximálně. Velmi příjemný film bez zbytečných krutých scén. Možná, že zde byly okamžiky, kdy jsem si myslela, že se dozvím ještě něco více o dětství Michaela a objeví se nečekané detaily, ale celkovému dojmu z filmu to zjevně neuškodilo. ()

Blaogranas

Tak jestli se dá někde hovořit o kvalitním obsazení a herecké "poezii", pak je to právě u tohoto filmu. Drama rozebírající rodinné poměry po jisté tragédii, ale formou vzpomínek i z dob dávno minulých. Nevím co v tuhle chvíli víc dodat, jsem poměrně unešen výkony všech zúčastněných. Bravo! ... No snad jen, že bych byl raději, kdyby zmiňovaná kniha skutečně vyšla. ()

fraktal

Možná "objektivně" za míň, ale podobné komorní příběhy se skrytými rodinnými linkami mne prostě berou. Škoda slabšího konce. ()

misbos

Věděli jste, že Green Goblin je despotickým otcem Zeleného Lucerny? - aneb - film, kde Reynolds překvapivě herecky stíhá Emily Watson... a to je co říct. Pěkný čryry. ()

Pizza

Souhlasím se Spermoshem, že je to film, který nic nového nepřináší. Opět se řeší pokřivené rodinné vztahy. Jeho silnou stránkou jsou herecké hvězdy, které odvádí své standartní výkony. Vyzdvihla bych výkony Dafoa a Ryana Rynoldse. Jenom mě vrtá hlavou, když někdo projde takovou výchovou, že z něho vyroste tak úžasně vyrovnaný , mírumilovný a chápající člověk. ()