Mister Lonely

(festivalový názov)
  • Česko Pan Osamělý (viac)

Hlavní hrdina filmu (Diego Luna) ví, že je Michael Jackson. Co se pamatuje, vždycky Michaelem byl, ale jeho hudební a taneční kreace, které na pařížských ulicích předvádí, bohužel nemají ani zdaleka takový úspěch, jakého se kdysi podařilo dosáhnout jeho idolu Michaelovi. Jednoho dne potkává krásnou Marilyn Monroe (Samantha Mortonová), jíž je zcela okouzlen. Marilyn ho přesvědčí, aby s ní odešel a stal se součástí komunity lidí, kteří žijí životy někoho jiného – její manžel je Charlie Chaplin (Denis Lavant), dcerka Shirley Templeová (Esme Creed-Milesová), je tu také Madonna, James Dean, anglická královna, Červená karkulka a další. Pěstují zeleninu, pasou ovce, nacvičují scénky, jimiž chtějí pobavit obyvatele blízké vesničky, především však dělají vše pro to, aby se co nejvíce fyzicky i mentálně přiblížili svým vysněným idolům, jimiž se cítí být... Půvabný příběh o osamělosti, lásce a touze stát se někým jiným. (oficiálny text distribútora)

KlonyIlony

Korine se v tomto filmu po tvůrčí pauze, kterou strávil konzumací heroinu, a ze které podle vlastních slov málem nevyšel živý, pokusil o výpravný film s lineárním dějem, ve kterém se asi - soudě podle jeho minulých filmů - ocitl trochu na neznámé půdě. Film sleduje dvě narativní linie, obě mají zajímavou výpravu a felliniovsky žoviální mise en scene, jdou však paralelně vedle sebe a nikde se nestřetávají, což působí neuměle. Jedna linie je jakousi vtipnou groteskou o létajících jeptiškách, druhá je o imitátorovi M. Jacksona, který se ocitá v komuně dalších imitátorů a okolnosti ho donutí reflektovat o svém životě stráveným napodobováním pop-ikony. Bohužel "Michaelův" niterný vývoj nemá psychologickou hloubku a celkově bizarní postavy imitátorů ve filmu zůstávají pouhými plytkými figurkami. Ačkoli snovost scén je někdy prvoplánová, najde se přesto občas odlesk geniality Korineovi vlastní. Nemůžu říct, že by mě film nezaujal. Trochu si ho srovnávám s Felliniho posledním nepovedených filmem La voce della luna. Rozpočet 8mil$, tržby 300 00$. ()

xaver

Ujetý nápad ujetého režiséra pro ujeté diváky. Co k tomu víc dodat. Lidí, kteří by chtěli být někým slavným, potkáváme ve svém životě spousty. Většinou jsou to lidé, kteří ve vás vyvolají soucit, někdy odpor, ale že bych v tom viděl půvab? ()

SheenaStaley

Pozerala som to už celkom dávno a asi to už znovu nespravím, ale stále nad tým filmom musím premýšlať..... Celá dejová linka s dvojníkmi = celkom fajn film.... škoda málo využitého Josepha Morgana, ale po dlhšom zamyslení tam boli málo využití všetci.... narozdiel od mníšiek v druhej dejovej linke, ktorá je práve to čo ma núti premýšlať .... a nikdy nepochopím, prečo to tam bolo a čo to vlastne bolo.... a čo tým chcelo alebo nechcelo byť povedané..... (tipujem, že len to, že ako samostatný film by to nestálo za nič a nikto by to dobrovolne nekukal :D , tak prečo s tým totálne nepokaziť iný film, že jo :D ) ()

AngiS

Taky mi Charlie Chaplin spíš připomínal Hitlera.. Nikdy neporozumím tomu, proč někdo tak strašně kopíruje.. Nicméně závěr - nesmyslnost a nuda v jednom.. ()

Pafl

Pro nepřipraveného diváka velké překvapení. Místo syrových detailů soukromých hrůz světa natočil Korine zábavně absurdní a smutný příběh o osamělosti a hledání. Místo detailů lidského těla, točených zrnitou ruční kamerou, jsou tu krásné záběry skotské přírody a naprosto nevšední příběh se silnou atmosférou. Jakoby technikou běžného filmu natočil Harmony Korine nějaký jiný svět, než v jakém žijeme - ale není to svět neznámý. Stačí najít někoho, kdo vám do něj ukáže cestu - a potom se dostat zpátky. ()

LBsmoke

já sem si tenhle korineho film docela užil..narozdíl od gumma je tohle rozhodně daleko víc film. co u toho odceňuju a co vidím i jako klad i třeba u gumma že se snaží o takové nenucené dotyky, vidíte že se před vámi někdo zhroutil(což sou nepřímo ty jeho sociální náměty) a vy nevíte co s tím, pozorujete a jen se ho lehce dotýkáte, aby věděl že ste s ním... jenže v tom je asi i celý hlavní problém nevíte jak doopravdy pomoct tudíž pak i chybí celkový smysl toho filmu. ale opět některé výborné scény třeba jak si po skončení divadla(fiasku) jdou v noci z baterkama(ani ne jak ten pochod končí spíš jak se line).. a uráží mě vaše hloupost dát tomu třeba odpad! a zbytečnost 5***** !) ()

Gore

Harmony Korine trochu dospěl, ale jeho styl je tu patrnej stále. Dosti ujetě působící námět, kdy Marilyn Monroe má za manžela Charlie Chaplina, společně mají dceru Shirley Temple a v Paříži potká Michaela Jacksona, aby ho následně překecala, aby s ní odjel na farmu, kde je podobná komunita lidí, a to imitátoři slavných lidí (mimo jiné - James Dean, Madonna, Abraham Lincoln, Červená Karkulka, papež a další). Pak následuje tragikomický pohled na život imitátorů na farmě, což je největší kámen úrazu. Neboť náhodile poskládané scénky ztrácejí zajímavost a utápějí se v nudě. Do toho se mixne pohled na jeptišky, kterýé zažívají zázrak, aby se později ukázalo, že všechno je pomíjivý. Dochází k malým tragediím v obouch rovinách, jak se dalo v průběhu děje odtušit a následuje konec. To je vše, škoda nevyužitýho potencionálu, který námět nabízel. ()

bufanda8

Byl to podivný film. Byl by to i dobrý nápad, ale po chvíli jsem se začala nudit a jednu hvězdičku dávám jen za Michaela Jacksona. ()

Šípek

Z počátku zajímavě se rozjíždějící snímek s Diegem Lunou v titulní roli Michaela Jacksona začíná postupem času upadat do stále větší slátaniny, ve které figurují krom něho Marilyn Monroe, Charlie Chaplin, královna Alžběta, papež, Shirley Temple, Červená Karkulka, ovce, slepice, poletující jeptišky a jiné hovadiny. Vůbec nechápu, co tím chtěl básník říci. Vlastně to celé dostává smysl, uvědomíme-li si, že se režisér Korine v minulosti podílel na blbinách jako Gummo nebo Ken Park. Nemohu na něj být hodný, ačkoliv je to prakticky můj vrstevník, je tedy přesně o měsíc starší, než já. Jednu hvězdičku dávám za dobrou hudbu, masky a kostýmy. Pokud chcete vidět lepší film s Lunou, pusťte si raději Mexickou jízdu či Krajinu střelců. ()

lingering

Největší šok MFF 2007. Tak špatný film, že ho chtě nechtě musím poctit svým komentářem:-) Korine se zbláznil. Tvůrce, který se proslavil naturalismem na hranici únosnosti a záměrně stylizovanými, znepokojujícími sociologickými sondami do života americké white-trash vrstvy, otočil o 180 stupňů a natočil bukolickou (doslova!) slátaninu. Film se nese v odpudivě naivistickém duchu, nechybí ani několik z prstu vycucaných "krutě dojemných" momentů, které na mě působily zcela opačně a pěkně škodolibě jsem se u nich zasmál (ve stylu "patří vám to, dementi!") ()

Názorožec

Pro Korina mám slabost, ale tohle mě celkem zklamalo. Po podmanivé úvodní scéně (a skladbě) jedoucího Michala Jacksona na mini motorce jsem se těšil na něco víc než pak následovalo. Ačkoli mám pocit, že jsem pochopil o co ve filmu šlo a co chtěl H.K. říct, tak způsob vyprávění byl poměrně krkolomný, nepravděpodobný a místy únavný. Přesto byl film velice pěkně nasnímaný. Tři * jsou maximum. Dobrý komentář: F.man ()

karlvonarbei

Zvláštní, éterický film, jehož významové poselství mi trochu uniklo! Určitě pan Korine v té době musel žít bohatý duševní život, ale klíč k plnému pochopení si nechal pro sebe.Snad vodítkem může být jen pointa se zříceným letadlem na závěr ()

wyoming

Smrtelná nuda. Přitom Diego Luna jako Michael byl absolutně skvělý, ale v tomto filmu úplně zanikl. To samé Joseph Morgan, skvělý jako vždy a jako James Dean neskutečně sexy, ale tak žalostně nevyužitý. Dvě hvězdy jen za tyto dva. ()