Píše se rok 1985. Elektrikář a příležitostný jezdec rodea Ron Woodroof se od lékařů dozvídá, že má AIDS a že mu nezbývá více než 30 dnů života. Doktoři si s tehdy novou smrtelnou nemocí nevědí rady a tak Ronovi víceméně dokážou poradit jediné – pošlou jej domů umřít. Ale Ron to nevzdává, pouští se do bitvy o svůj život s lékaři, farmaceutickými firmami, úředníky a hledá cestu jak přežít. Vyráží do Mexika, ale nehledá tam drogové bosse, hledá alternativní možnosti léčby AIDS a jeho šancí se tak stane mezinárodní černý trh s neschválenými léky. A protože nemá jinou možnost ani co ztratit, začne tyto léky pašovat přes hranice do USA. Zvláštního spojence Ron najde v Rayonovi (Jared Leto), transsexuálovi, který má stejnou touhu po životě i stejnou diagnózu. Naštěstí Rayon sdílí Ronova podnikatelského ducha a tak spolu začnou hledat cestu, jak se vyhnout vládním sankcím namířeným proti prodeji neschválených léků. Nakonec založí Dallas Buyers Club, který funguje na principu, kdy nemocní lidé platí měsíční členské příspěvky a za to získají přístup k zásobám nových a především neoficiálních léků. Takto vzniklá komunita stejně postižených a často zoufalých lidí se rychle rozrůstá a sílí. Ron už není jen pašerákem léků, stává se i bojovníkem za důstojnost, vzdělání a společenské přijetí HIV pozitivních lidí. A tak díky své snaze o přežití Ron žije naplno jako nikdy předtím, v čase, kdy již měl být spolehlivě a dávno mrtvý. Film Klub poslední naděje je inspirován skutečnými událostmi. (Cinemart)

miki68cz

Po Philadelphii další povedený AIDS kus. Neskutečné herectví a fyzické sebeobětování hlavních hrdinů dělá z filmu klenot světové kinematografie. Matthew McConaghey se u mne zařadil po bok hereckých hvězd první velikosti a Jared Leto tam dávno je. Film občas ztrácí tempo, ale díky hlubokému tématu a geniálním hlavním hrdinům to filmu odpustíte. Super muzika, super masky. Všem vřele doporučuji. ()

lucky.loo

Tenhle film si zaslouží absolutorium a divil bych se kdyby si McConaughey neodnášel za za Woodroofovu roli sošku. Matthew smekám klobouk. Hodnocení:92% ()

Nely

Naprosto excelentně natočený film. Ani nevím pořádně co napsat..prostě tohle je jeden z TOP filmů, který byl kdy natočený! Matthew a Jared ve svých rolích naprosto vynikali a oba si zaslouží za svoje výkony Oscara! To bezpochyby. Film se netáhnul, bylo to svižný a jasný. Mělo to prostě hloubku. Rozhodně TOP film, na který se prostě musíte podívat! Takže já osobně dávám 5 hvězdiček, protože mě tento film dostal a to opravdu. ()

bezslipov007

Bravurny herecky koncert Matthewa McConaugheya, ale netreba zabudnut ani na excelujuceho Jareda Leta, nezavisla filmarcina ako sa patri, urcite treba vidiet, pre mna lepsie 4 hviezdy. ()

Horxus

Možná až moc málo depresivní na to že to je o AIDS, ale Oskařistoprocentě zasloužení, Leto podal jeden z nejlepších hereckých výkonů co jsem kdy ve filmu viděla. Chtělo to více momentů kdy Jared říká "I don't wanna die". 4,5* ()

WolfIssen

Vypatlaná, arogantní a namachrovaná čtyřicetikilová troska valí drogy a děvky a světe div se, zjistí, že je HIV pozitivní, proto se začne věnovat alternativní medicíně, protože mu v podstatě nic jiného nezbývá, aneb tonoucí se stébla chytá. Výborně zahrané a natočené. Tvůrci opět fajně ukázali, jakýže to odpad žije mezi námi. 4**** za ten katastrofický stav, ve kterém Matthew a Jared, kterého těžko poznat, setrvali po celou dobu natáčení. ()

jafuska

Tak já nehodnotím film podle herce Matthew, ale podle toho, jestli mě chytil za srdce nebo ne, a upřímně mohu říci, že velmi, Unikátní projekt, sice film o AIDS tak trochu,jinak než jsme zvyklí, mám radši raději když je ve filmu více dramatických událostí, ale tady tedy klobouk dolů. Tato nemoc je sakra prevít, ale naštěstí mohou tito lidé žít dlouho plnohodnotný život, tak jak by chtěli, a chápu v té době se nic o HIV pomalu nevědělo a tak také tak trochu mohu chápat, proč se takto lidé k těmto lidem chovali, já bych jednala jinak, pokud by to byl můj nejlepší přítel, nikdy bych se od něho neodvrátila, i kdyby byl vážně nemocný, stála bych při něm za všech okolností, a kdo má srdce na pravém místě, pochopí co tím myslím, kdo má empatie a soucit k druhým lidem taktéž,ti co nemají,možná budou hodnotit zvláštněji což by pro mě bylo naprosto nepochopitelné. ale je to každého volba, Já mám k těmto lidem obdiv, a že dokáží bojovat do posledních minut svého života a snaží se žít svůj život podle sebe, jak jim to vyhovuje a vždycky těmto lidem budu držet palce, aby navzdory své nemoci prožily život jak nejlépe umí. ()

Winise

Bylo to fakt dobré. Jednu hvězdu dávám za Matthewa. I když já ho nikdy moc nemusela, připadal mi jako takovej frajírek. V minulosti se mi líbil jen v Tropické bouři :-) Ale potom jsem viděla Oscary, Temný případ a jeho nezapomenutelného Rustyho a zkusila jsem i tento film a musím říct, že už je pro mě dostatečně přijatelný. Druhou hvězdu Jaredovi, pro mě by ještě lepší než McConaughey. Třetí dávám za námět, protože takové filmy jsou potřeba, a čtvrtou za to, že naděje umírá poslední :-) ()

PAVLIS

50% Opravdu přerod homofobního hovada, co mu jde hlavně o vlastní prospěch, nepůsobí prvoplánově, jak tu mnozí zmiňují. Jenže osobně to v tomto případě nevidím jako klad, protože u mě nefunguje ani na druhou dobu. Vidím to spíš na ne úplně zvládnuté filmařské řemeslo, kde se věci dějou bez toho, aby na mě jakkoliv hlouběji zapůsobily nebo mě zaujaly, nepočítám-li slibný rozjezd. Ve výsledku průměrný životopisný snímek, nicméně Oskara si za svou roli McConaughey určitě zasloužil. ()

darthvader77

Vynikající drama o v současnosti velké problematice, mající velmi dobrý poutavý příběh, který nenudí a to hlavně díky hlavní trojici McConaughey,Leto a Garner. Ovšem z těch tří a ze všech herců je nejlepší Matthew, který opravdu hraje výborně(role dost podobná v True Detective) a všechny emoce hraje na výbornou. Neochota se vzdát a bojovat až do konce, zajímavý pohled na zdravotnictví a lékařskou etiku to všechno jsou motivy, které se ve filmu objevují. Woodroof projde za celý film dobrým vývojem osobnosti charakteru a divák si tak užívá každou minutu. Nádhera těším se na další Matthewovi filmy. ()

MartinTerran

Další životopisný film, který se povedl. Jde zde o boj s nevyléčitelnou nemocí, ale jak jde z filmu vidět jde ji dost oddálit pomocí správných léku. To by tu ale nesměla být FDA, které jde jenom o prachy a ne o lidi. Obdivuji lidi, kteří s nemocí bojují i když jim ostatní háží klacky pod nohy a ještě víc lidi, kteří pomáhají ostatním. A tom je i celý film a jelikož se ty správné léky v USA nedají sehnat musí se hold cestovat po světě a pašovat. Herecké výkony jsou dobré, konec byl už předem jasný, ale že se těch 30 dní zatraceně protáhlo! Hodnocení: 80/100. ()

obscurite

DBC na mě působil celkově paradoxně sterilně. Podle mě má film větší ambice, které nejsou naplněny, i když náběhy na dotažení příběhu dokonce tu jsou. Musím přiznat, že jsem se nejvíce těšil na Jareda a ten mě opravdu nezklamal - jeho pojetí postavy je originální a nejvíce uvěřitelné, opravdu je cítit strach ze smrti. Film jako celek je průměrný, herci jsou více než slušní akorát jim příběh nedává moc prostoru být hrdiny svých životů. ()

dzberry

Takový ten důležitý film o důležitých věcech s důležitými přesahy, který z vás pravděpodobně vyšumí dřív, než desetkrát řeknete dů-le-ži-tý... Vše roste a intenzivní jen díky neuvěřitelnému Matějovi, jehož výkon je pro kvalitu filmu veledůležitý. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Slavné značky se dočkají navázání

Slavné značky se dočkají navázání

17.03.2023

Sledování televize a potažmo streamovacích služeb je i po pandemii Covidu-19 a s tím spojených lockdownech pořád na vzestupu a není se tedy čemu divit, že produkční společnosti hledají stále více… (viac)

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

27.12.2021

Velice nepříjemná zpráva nás zasáhla krátce před koncem roku – oceňovaný kanadský režisér Jean-Marc Vallée zemřel nečekaně v pouhých 58 letech. Filmař stojící za oscarovým Klubem poslední naděje,… (viac)

Ben Foster jako Jan Žižka

Ben Foster jako Jan Žižka