Cassandra

Pro mě je to tedy velice podařená série se skvělým openingem, hlavně jsem si oblíbila oba hrdinovy pobočníky. Druhá polovina je sice o něco slabší a ke konci mi pár věcí uniklo, protože závěr je trochu moc uspěchaný, ale není hloupý a nijak neničí předchozí dobrý dojem ze seriálu. ()

Subjektiv

Děj - Na vzdálené planetě v systému Balkan jsou zavražděni rodiče dvou bratrů, Raie a Thora. Bratři sami jsou uneseni na divokou planetu Chimera a ponecháni osudu. Budou schopni přežít na planetě, jejíž flóra je asi tak milá, jako ta v knize Harry Harrisona "První planeta smrti"? A přijít na to, proč sem byli odesláni? Odpovědi na tyto otázky nebo alespoň svoboda snad leží mimo planetu Chimera. Jenže jediný, kdo má právo planetu opustit, je Jyu Oh. A tím se může člověk stát jen v případě, že se zmocní vlády nad čtyřmi společenstvími lidí (kruhy), které na planetě jsou... Nakonec jsem se nějaké odpovědi dozvěděl, ale přišly mi nezajímavé. Postavy - Podstatná část postav mi byla nejenom nesympatická, ale také se mi jevila připitomělá, vše bylo korunováno výskytem nejméně jedné drsňácké-hysterky. Brrrr. Výrazný patos bývá sice v anime vcelku běžný, ale v těch dobrých seriálech je na místech, kde se to hodí. Tady IMHO nikoliv, vlastně mi tu pár osudově pronesených vět přišlo až směšných. Zvláště Karin v tom vynikala. Vlastně ani nechápu, proč takovou postavu vůbec do toho seriálu strkali, děj nikam neposouvá a sama o sobě není až tak zajímavá. Animace - Standard roku 2006, ovšem nic nad čím bych se musel rozplývat. Shrnutí - Nepříliš zajímavé sci-fi, které "zaujme" plochostí postav, si IMHO zasluhuje hodnocení horší ***. Stále je totiž ještě vcelku snesitelné. ()