Srpen před bouří

• Česko Srpen (festivalový názov) (viac)
všetky plagáty

Příběh, líčený v nervním tempu, je situován na Manhattan do okolí Wall Street, kde se sebevědomý Tom Sterling, sugestivně ztělesněný Joshem Hartnettem, snaží udržet nad vodou svou a bratrovu kdysi prosperující společnost. Moc a úspěch se stále ještě zdají být tím nejdůležitějším, je srpen roku 2001. [43. MFFKV 2008] (oficiálny text distribútora)

Naslund

Co se mi na filmu líbilo byli herci a kamera. To je trochu málo na uspokojivý zážitek. Podle obsahu by se mohlo zdát, že půjde o krach velké firmy z pohledu vlastníků, doprovázený depresivními stavy všemožných postav. Překvapilo mě pak, že jediným problémem je, že se někdo nechce vzdát části své práce a jak se pracovní krize promítá do osobního života. Toto téma by mohlo být zapracováno do běžnějšího života, a tak by nelákalo k něčemu odlišnému, jako jsou "Chamtiví lháři", kteří se kupodivu odehrávají také v roce 2001 a nikdo od nich nebude očekávat rozebírání 11. září. ()

Spooner

Totálně nudný film o ničem. Režisér nevěděl asi zda chce natočit drama nebo romantiku, takže tam strčil od každého kousek. Nefunguje ani jedno a člověk si celou dobu řiká, o čem že to vlastně teda je. O situaci před 11. zářím, jak se snaží zblbnout název, rozhodně ne. Aspoň, že ten Josh Hartnett opět hraje dobře a minirolička Davida Bowieho taky potěší. Jinak ale nuda a šeď. ()

Radiq

Namachrovanej typek, co si nevidí do huby, to je role, která v tomhle filmu hraje hlavní roli. Hm, nesedlo mi to, asi to půjdu vyblít. Jediný, co chválím, tak povedenej soundtrack, kterej se skládá z poměrně samejch vybranejch kousků. Jinak je to fakt dost o ničem, člověk ani neví, čím se ta firma zabývá a oni tam řeší svoji finanční krizi. A když nevíte, tak je vám to vlastně všechno jedno. Čuměl jsem na to kvůli tomu, že jsem měl za to, že Josh Hartnett by v takové blbosti nikdy nehrál, ale hrál a tím mě srál. To takovej David Bowie, ten mě svou malou roličkou potěšil jako blázen. Ale taky to může být tím, že už dlouho nevydal žádnou hudbu a není ho moc vidět. ()

jarmil8

Snímek datovaný bulvárními zprávami jede v cool tempu s cool hlavním představitelem o vážném tématu je stejně mělký jako jeho hlavní postava. Ekonomika je pro mě sice stejně známá jako vesnice kdesi ve Španělsku, ale mravní ponaučení, že brát peníze na lehkou váhu a obětovat tomu vztahy rodinné se nevyplácí jsem pochopil. Bohužel i Josh Hartnett je špatný tak, jak je mu vlastní. ()

PetrPan2

Tenhle film je o... ehm, kua o čem to vlastně bylo... jo, o zelenáčovi, který si s bráchou založí internetovou firmu, ve které nikdo nepracuje (mají sice zaměstnance, ale ti nic nedělaj) a pak se celý měsíc (a celý film) hrozně divěj, že firma jde k šípku... jo a s 11. zářím to nemá nic společného... a to je tak asi všechno. ()

• Rozpočet filmu byl 3,4 milionů dolarů. (Eldrick)