Darjeeling s ručením obmedzeným

• Česko Darjeeling s ručením omezeným (viac)

,,Andersonovsky" bláznivá komédia o troch bratoch (Owen Wilson, Adrien Brody, Jason Schwartzman), ktorí spolu nehovorili vyše roka a ktorí sa vydávajú na dobrodružnú cestu naprieč Indiou, aby zlepšili vzájomné vzťahy. Samozrejme sa to všetko skomplikuje, všetko sa zvrtne a všetci traja končia opustení v púšti s jedenástimi kuframi, tlačiarňou a strojom na vrstvenný materiál. No tu ich dobrodružstvo ešte len začína... (oficiálny text distribútora)

ejnl

Je to roadmovie se všemi zápory, které se k ní mohou vázat. Nemá jasně propojené motivy, občas klouže po povrchu situací, některé scény si ani nezaslouží, aby tam byly. Ale Darjeelingův démon je v detailu. Přesně vystižená hmatatelná trapnost, existenciální esence situací, momenty, které dobře znám ze života, ale až tady jsem je viděl dobře pojmenované. Z hlediska filmové konstrukce by Darjeeling neobstál, u mě ale na plné čáře vyhrává ve schopnosti předat realistické, až naturalistické pocity zabalené v krásném, stylizovaném vlaku. ()

papuchalk

V době kdy Darjeeling vyšel, mě připadal jako průměrný Anderson. Přecijen jeho styl začíná být okoukaný a lehce předvídatelný. Jenže potom jsem viděl další jeho dva filmy, které jsou o dost horší, a najednou mi došlo, že Darjeeling je vlastně super film :) Taky mi k jeho zvýšenému uznání dopomohla cesta na Srí Lanku, na čajové plantáže. A tím vlakem jsem se tam v horách taky projel.. akurát třetí třída v asii nevypadá jako ten vlak ve filmu :DDD ()

Elessar.

Uplne iný štýl filmiku na aký som zvyknutá. Farebný, exotický, príjemná muzička a fajne vykreslení hrdinovia (výborní hlavní herci). Tak na náladičku :) Moje prve zoznámenie s Andersonom a jeho štýlom ktorý som si obľúbila velice rýchle ()

mouzi

Něco mi uniklo nebo to vážně bylo o ničem..? Wilson teda nic moc, aspoň Brody se trochu snažil, ale ani ten mě z nudy nevytrhl, škoda :( ()

david666

Sorry, ale tomuhle opravdu nerozumím. Jediné, co mě rozesmálo byl běh B. Murraye a A.Brodyho na úplném začátku filmu. No a podruhé jsem se rozesmál, když vidím, jak dobré tady má film hodnocení. ()

Groower

Moc jsem se nebavil, čekal jsem něco víc než celkem nezajímavou cestu tří bratrů ve vlaku po Indii. Moc se mi líbil písničkový soundtrack. ()

jiricek86

Pohodovka, která kdyby měla o trochu víc nastíněné hloubky a víc humoru, bude skvělou komedií. Takhle je to někde na půl cesty, ale přesto se na to dá dívat, exotická země nabízí sama o sobě zajímavou podívanou. 60% ()

Horác

Nejprv se bavíte tím, že sledujete tu „bandu debilů“, která jede do Indie. Pak si říkáte, kdy už se konečně něco stane, kdy to dostane nějaký směr. Nedostane. Na konci fakt nevíte, o co tady vlastně ksakru šlo. Dvě hvězdičky dávám spíš za barevnost a nějakou zvláštní atmosféru, která vás přiměje to dokoukat navzdory tomu, že není proč. ()

Alex.89

Moje původní hodnocení bylo ***, ale když jsem si ten film tak nějak nechal rozležet v hlavě a znovu shlédnul, přišlo mi to jako docela dobrá prdel xD ()

wray

Vcelku zaujimavy film... Pekny - ludsky. Fajn prostredie (ked si to cele clovek porovna s tym ako zijeme "my"). Ma to myslienku, a aj ked je to mozno pomale a nudne, tak to az tak nevadi, lebo este potom ako film skonci sa da nad tym pekne rozmyslat... Vizualne putave. Netradicny soundtrack. Nie velmi smutne ani nie velmi vtipne - proste tak akurat. Je to vlastne velmi dobry film. Len ma to aj tak napokon az tak nezaujalo :) Cela myslienka je akasi nepresvedciva a herci tomu tiez nepomohli. Mozno to mala byt viac komedia, mozno viac dobrodruzstva, mozno viac smutne. Neviem - ako celok mi to akosi nesadlo. ()

Proditor

Jak jsem se u Takové zvláštní rodinky bavil, zde jsem se nudil. Duchovní cesta tří bratří mne nezaujala, spíše naopak byla nudná a nezajímavá. Myslím, že tentokrát se to Andersonovi moc nepovedl. ()

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona