Darjeeling s ručením obmedzeným

• Česko Darjeeling s ručením omezeným (viac)

,,Andersonovsky" bláznivá komédia o troch bratoch (Owen Wilson, Adrien Brody, Jason Schwartzman), ktorí spolu nehovorili vyše roka a ktorí sa vydávajú na dobrodružnú cestu naprieč Indiou, aby zlepšili vzájomné vzťahy. Samozrejme sa to všetko skomplikuje, všetko sa zvrtne a všetci traja končia opustení v púšti s jedenástimi kuframi, tlačiarňou a strojom na vrstvenný materiál. No tu ich dobrodružstvo ešte len začína... (oficiálny text distribútora)

rybitvi

Andersonův filmový rukopis je výrazný a rozeznatelný od kohokoliv jiného, i jeho Darjeeling nepostrádá poetiku, barevnou stylizaci a podivínskost postav, na kterou jsme již zvyklí, leč pro mě bohužel chybí větší dramatičnost. Film je silný v jednotlivostech, ale jako celek pokulhává. Darjeeling chutnal příjemně, nezklamal mě, ale jako druhý šálek bych si dal radši něco jiného. Z téhle chuťovky pro fajnšmejkry mi v paměti nejvíce utkvěl předfilm, výborný soundtrack a stylová modní kolekce zavazadel Luise Vuttona... ()

kapibara

Kdo má rád poetiku Wese Andersona, příjde si v tomhle filmu na své. Krásné, vtipné a milé vyprávění o duchovní (a nejen duchovní) cestě tří bratrů, kteří se snaží najít v Indii svou matku. Aby se jim to podařilo,musí nejdřív najít především vzájemnou cestu k sobě samým - a to je kolikrát velmi zábavné. Jo a v tomhle filmu může zabloudit i vlak! Doporučuju taky soundtrack :-) ()

Macik

Milý Wesi, po zhlédnutí filmu Život pod vodou jsi mě začal coby režisér zajímat. Tvůj humor byl skvělý, režie originální a celkově ze snímku čišila ta radost z filmařiny.. Tvůj nový počin The Darjeeling Limited jsem si proto nemohl nechat ujít. Ačkoliv teď po jeho závěrečných titulcích mohu s klidem na srdci říci, že jsem si ho klidně ujít nechat mohl. Čekal jsem holt od tebe opět absurdní podívanou, u které budu žasnout nad tvými invenčními nápady. Bohužel se tak nestalo a zfilmoval si až na pár pěkných momentů nehorázný kýč. Zklamal jsi mě, protože už teď vím, že mi z tohohle filmu nezůstane v hlavně ani jedna scéna. Chtěl jsem se smát, chtěl jsem se bavit a až asi na 2 momenty to bylo celé mdlého rozumu. Snažil jsem se ti přijít na chuť, ale dnes to bohužel nevyšlo. Loučí se člověk, co chtěl být tvým fanouškem a teď neví co od tebe čekat.. ()

AIMÉE

Darjeeling je především pro zastánce umění Wese Andersona a v jeho atypickém pohledu jak natočit ojedinělý příběh. Ti, kteří v tomto filmu nenajdou určitý druh "osvícení", ba dokonce budou spíše zklamáni, může naznačovat to, že ho zcela nepochopili, a tudíž si ho nemohli naplno užít. Je v něm zachyceno jakési filozofické poselství (Andersonovským skrytým způsobem), které má spoustu tváří, nejen oněch tří bratrů putujících indickým orientem. Opět satirická výprava a neobyčejné dobrodružství neobyčejných lidí, kteří hledají nepopsatelné a nacházejí osvětu, ale především sebe samu. Výlet Darjeelingem byl pro mě z Andersonových filmů nejprocítěnější, jelikož jsem se usmívala/slzela/smála/podivovala pravděpodobně nejčastěji. Nejde nezmínit hudební doprovod - který jeho snímkům vlepí ten správný vzorový punc. Postavy a herecké výkony propracované a výborně ztvrárněné (Brody, Schwartzman nepotřebují sáhodlouhý komentář, plus Murrayho cameo maxi zážitek v jeho mini roli). Unikátní kamerové záběry, obzvlášť ty bez střihu. Let's take a look at the itinerary.. Fuck the itinerary ! .. Let's make another agreement. Co závěrem? Originalita. ()

laepus

Film si jen tak klidně pluje, až najednou dopluje... Možná to zní jako slabé hodnocení, ale není to tak - čím dál jsem od shlédnutí filmu, tím kladněji jej hodnotím. Opravdu mi mnohé věci, které Anderson ve filmu ukazuje - zejména rodinné vztahy (jak mezi třemi bratry, tak i mezi samotnými Indy) jsou zde vykresleny tak přesně a neutrálně, že každý se zde najde, každý z nás není jen černý nebo bílý, každý dělá někdy chyby, každý v sobě je schopen občas najít něco hlubšího, každý z nás touží po něčem... proto dávám s klidem čtyři hvězdy, i když bych před pár dny dal asi jen tři... Indie je prostě země neomezených možností! ()

Oralfabet

Asi nejslabší Wesův kousek. Žádná z postav příliš nezaujala, žádná scéna se úplně nezapsala do paměti (i když věcí, co se mi líbily, bylo celkem dost). Pro Wesova fanouška ale pořád velice příjemně strávená hoďka a půl. 7/10 ()

Garch

Zvláštní. Filmy Wese Andersona jsou vždycky zvláštní, a divák musí být tak nějak správně naladěn, aby si je užil. U Darjeelingu jsem to vnímal asi nejvíc. ()

Maslord

Asi jeden s najlepších filmov aké som videl v poslenej dobe, skutočne perfektný, skvelé herecké obsadenie a hlavne ich výkonnosť. Opis filmu skutočne dobropdružná drámo - komádia. Perfekt! ()

krvavamera

Trochu vyděšená komentáři na čsfd jsem měla z Darjeelingu obavy. Neopodstatněně. Jednoznačně nejlepší film, co jsem v poslední době vyděla. Jako Andersonem dosud nepolíbená, a tím pádem nezatěžující svůj úsudek srovnáváním s ostatní tvorbou tohoto tvůrce, jsem byla nadšená. Jako zjevení z čistého nebe. ()

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona