Alice in Acidland

John Donne

Predloha:

Lewis Carroll (kniha)

Donn Greer (rozprávač)

Studentka Alice je se svou kamarádkou Kathy pozvána učitelkou francouzštiny Friedou na bazénovou párty. Alice zde poprvé poznává účinky marihuany, což dokonce vyústí v lesbické hrátky s Friedou. Následně se zbavuje svého starého oblečení a změna její osobnosti je tak definitivně dokonána. Nyní Alice patří mezi hippies a hlavní náplní jejího života se stávají drogy a volná láska. Pohádka však netrvá věčně. Na jednom z večírků zažije LSD trip, na který již nikdy nezapomene. (Psychor)

Le_Chuck

Čiernobiela 55 minútová náučná drugstory o tom, ako nevinná študentka pokušeniam podľahla, zakončená mimóznym farebným psychdelickým finále snáď z úplne iného filmu (a ktoré je hipie-pozitive úplne). Sex, drogy, alkohol sú zlé a skončíte v blázinci milé deti (alebo sa z vás stanu šialené lezby)! Film na technickej úrovni bratov Lumiérovcov (roztrasený statív, nulová kompozícia), bez zvukov a jediného dialógu, zato s otravnými voiceovermi (a samplamy typu: čľup do bazéna, či štart motora) a prakticky bez náznaku dramaturgie (pseudodokument?!?). Film s posolstvom na úrovni Glen or Glenda, pri ktorom si človek uvedomi, že ten Wood bol aspoň snaživý. Toto je proste čierna strana dna z-tkových filmov, ak sa to ešte vôbec dá nazvať filmom. Tá 1 hviezda za skvelý jazz v pozadí (škoda ho na takúto sračku) a za pekné ženy (90% filmu je vlastne peting). Pre študentov filmu zaujímavý materiál. 10% ()

Javert

Lesbické i hetero softporno, do toho trocha chlastu a psychedelik a máme z toho padesátiminutovou Alici v Acidlandu, která mi chvílemi sice připomínala některé Angerovy filmy (hlavně posledních cca 10 minut), ale jinak jsem se nudil. Chválím ovšem podbarvení líbivou jazzovou hudbou. ()

Časové pásmo bolo zmenené