amirgal

Předlohu jsem nečetla, ale ze zkušenosti s adaptacemi bych usuzovala na jistou pedanteričnost a pseudoadekvátnost převodu. To, co lze vytvořit textem je pro film zpravidla dost nevhodné. Film uhání střih za střihem, jako stránka za stránkou ... a přitom se nic neděje. Skladba scén nedává smysl, nevytváří žádné napětí, gradaci, draatický oblouk. Postavy jsou roztěkané a v rychlosti mne míjejí, aniž by nechaly nějak blíže poznat sebe, či alespoň něco ze svých motivací ... Dávám tři neboť se bojím, že mi bylo ublíženo polským čteným překladem ... ale obávám se, že by si film zasloužil spíše dvě ... Je s podivem, že se Alisa Siwe pět let na to úspěšně zůčastnila projektu Bron / Broen. ()

arkie

Člověk by neměl psát thrillery o IT, když jediné, čemu rozumí, je jak si přečíst mail a denní zprávy. Celkem nesmyslný děj, rozplizlý do dvou dílů - napínavé až do druhé půlky druhého (klasický Wallander***), pak přichází úplně absurdní pointa. Není to však ztráta času - pokud to používáte k učení se švédsky jako já :o). ()