dezorz

Velmi zabavny, az surovo sarkasticky meta TV program, t.j. program o inych programoch v UK telke. Ked sa chcete nieco o UK telke alebo o telke vobec dozvediet a este sa pritom zabavit, tak pozerat Charlie Brookera. ()

JamesSi

Pohled Charlie Brookera, jak televize funguje (a nefunguje). Hlavní částí je vysvětlit, jak pořady fungují v zákulisí a proč je to na houby. Mezitím dojde i na cynickou kritiku pořadů jak z BBC tak komerčních britských televizí. Pak se dostaneme na jeden díl i do USA. Proč to stojí tolik peněz? Kdo dělá co? Je Charlie ve skutečnosti černohumorná sviňa? Kde najít nejkvalitnější pořad o slavných britských rozích? Jestli bych to za něco vážně pochválil, tak bylo to, že to šlo i proti managmentu BBC. Když se televize rozhodla zrušit závěrečné titulky za pořady a nahradit je voice-overem moderátorky, Charlie vydal díl, aby tomuto rozhodnutí oporoval. Součástí pořadu bylo i metahraní s televizním formátem. Postupně se Screenwipe odmlčelo a Charlie Brooker ho nahradil Newswipe a Wipe, které se spíš zabývalo shrnutím událostí týdne či roku a britskou a americkou politikou. Za mě Screenwipe rozhodně z těchto tří pořadů vítězí - i když Wipe také stojí za to. Brooker se vrátil k tématu televize v "How TV Ruined Your Life". V tom pořadu vlastně jen opakuje názory ze Screenwipe, ale s větším budgetem a skeči. ()