„Lupa je tlustý sklo“, plácla u zkoušky na vysokou školu Jana Lánská (Magda Reifová) a i matčina předem zajištěná protekce na toto moudro byla krátká. Plány rodičů (Klára Jerneková a Oldřich Vlach) s dcerou nevyšly, ale jí tento neúspěch netrápí – stejně jako otázka co dál s životem. Do výrobní dílny dceři maminka ještě pomohla, ale pak už Janě nic nespadne samo do klína. Musí už sama přijít na to, jaká je a jaká by být neměla. A ačkoliv se to na první pohled nezdá, kolegyně z dílny jí jsou pro její vstup do života velkou oporou. Jen díky nim se totiž Jana může nad sebou zamyslet v jiném světle a nakonec první střet se skutečnými problémy nevzdat. Svůj příběh o vážných věcech napsal Oldřich Černý lehkou rukou, s humorem a režisérka Libuše Koutná jej realizovala právě tak. (Česká televize)

vitekpe

Hystericka opici matka v podani Klary Jernekovy byla nejdrsnejsi. Reifova jako rozmazlena neschopna pubertacka zijici v predstave o vlastni skvelosti byla taky husta...ale az neprijemne soucasna svym pristupem k praci a zivotu. Chudak otec Vlach. :-) Divne a zbytecne pisne spise obtezovaly. Stejne tak mi neni uplne jasny, o jaky druh filmu vlastne jde. Mela to byt komedie..? Spis mi to prislo jak televizni agitka pro mladez... P.S.: Stasova za nejstarsi v kolektivu delnic, ale za spravnacku. "...je ji uz dvacetctyri! To vis, ta uz zazila vsecko. Dve deti, rozvedena..." :-) ()

rakovnik

Dcera ani tatínek ani neví, kde je vysavač. Holka se neučí, na vysokou to nezvládla ani s protekcí, nic neumí, všechny kolem prudí, vstávat se jí nechce, ani ten nos není z nejhezčích. Tak se zhroutí.  S maturitou zvládne tlačit vozík. Jednoduchý krátký příběh o tom, jak jedna pipka může být ráda, že nakonec má aspoň kamarády. ()

blackrain

S protekčním a rozmazleným frackem se nemá zacházet v rukavičkách. Magda Reifová se na to třeštiprdlo Janu hodila naprosto přesně. Oldřich Vlach měl velmi sympatický koníček. Sbírání zkamenělin má něco do sebe. Držet něco v ruce, co je milióny let staré a před tím si to plavalo v moři, je krásné. Klára Jerneková byla jako maminka pěkně do kšeftu a taková shánčlivá a obětavá. Jana měla velké štěstí. Za příživnictví se přece zavíralo. Byl to tresný čin. Možná by se hodilo ho zavést i v dnešní době. To by bylo na ulici ale prázdno. ()

dobytek

Magda Reifová hraje mladou čubičku, která nic neumí a navíc je blbá jak troky, takže protlačit ji na VŠ je asi stejně jednoduchej úkol jako protlačit hovno skrz zeď. Nakonec skončí jako ta nejpodřadnější pracovní síla v nějaký textilní fabrice, kde se jí ze začátku vůbec nelíbí, ale i přes nejrůznější komplikace se tam nakonec uchytí. Z dnešního pohledu snad zaujme snad akorát hysterická hláška fotra o příživnictví a bizarní účesy, u kterejch teda nevim, jestli první místo bych udělil Pavlíně Mourkový nebo Krausovi. ()