La casa sperduta nel parco

• USA House on the Edge of the Park (viac)

Dvojica mladíkov prichádza do New Yorku na stretávku z výšky. S pokazeným autom zájdu do servisu, kde sa na nich nalepí jeho majiteľ s kamarátom, opravárom. Na vysokoškolský večierok nakoniec prichádzajú štyri indivíduá, z ktorých dve majú sotva základnú školu a jedno z nich je sexuálny sadista s britvou vo vačku. Thriller od tvorcovského týmu filmu CANNIBAL HOLOCAUST. (POMO)

ABCD Marta

Film, který táhne po celou dobu jediný herec (David Hess), prostě nemůže být dobrý a nic na tom nemění ani pointa, jež zdaleka není tak odzbrojující, neboť uvědomím-li si, že jedna a jedna jsou vždy dvě, pak se úsměvu na tváři nevyhnu. Kdyby Ruggero Deodato nenatočil opravdový horor, neštěkl by po něm ani pes, asi. ()

Teardown

Tohle byla fuška přelouskat vůbec do konce. Terror? Na diváka možná. Představoval jsem si psycho jízdu jako třebas Funny Games nebo něco podobného, ale ne dva pofiderní asociály, co se stavili poškádlit pár zazobanců. Mám rád staré filmy, ale tohle byla vážně nuda a bída s nouzí navrch. ()

Al44...

Děj je jednoduchoučký a herci jsou otřesní - přesto je film svým způsobem zábavný a napínavý až do konce - typická variace na téma "pustili jsme si do domu psychopaty, kteří nechtějí odejít - co teď?" - na svou dobu jistě ovážnější snímek ()

maldoror16

Oops, achchchchch docela slabota a čajíček, docela zklamání vzhledem k tomu, o jako "klasiku" tady má jít. A nebo jinak, začnu tím lepším - ten film má svým způsobem obrovský potenciál, co se příběhu, postav, děje a pointy týče. To mě jako dostalo a sedlo mi to, bohužel, a tím myslím 100x bohužel!!! se podle mě film totálně nepovedl co do zpracování. Fakt k uzoufání nudná režie stejně jako zbytek celé filmařiny, herecké výkony absolutně mdlé, prostě celé to bylo totálně nedotažené, nepodařené a vzhledem k tomu potenciálu, který jsem z toho cítil a tolik si přál, aby se prodral na povrch, je to neskutečná škoda. Podařily se nakonec dvě věci (tři - ještě ta líbivá hlavní písnička:) - v prvé řadě David Hess, který byl opět dokonale a šarmantně zvrhlý a zvrácený, fakt paráda, radost pohledět (byť v lépe propracovaném a zvládnutém pojetí by v tom "zazářil" ještě o moc více:)), a potom pointa, která alespoň slastně a smysluplně dotáhla a uzavřela tu "lacinou", naivní a silně podprůměrnou realizaci věcí minulých. Kolem a kolem volím neutrální průměrné hodnocení - za to, co jsem tam chtěl, a za to, čeho se mi (znovu a znovu bohužel) dostalo... A chci pořádný, dotažený, doladěný, propracovaný a vypiplaný remake, a tím pořádný!!! myslím něco jako se povedlo třeba u I Spit On Your Grave!!!!!!!!!!!! ()

DonBraso

Nemůžu si pomoct,ale ty kluci italští mají tu hudbu vždycky na výbornou,jen škoda,že tady se tlačí dvě skladby,ale Zombi 2 měl snad taky pár,ale pravdu nesmrtelnou.Od Deodata jsem nečekal nic víc,než nějakou prasárnu a vznikl z toho klasický erotický punc kvality z hororových odnoží.Nejhorší na tom je,že přesně tohle mě kupodivu bavilo.Proč sázat na nechutnosti a vsadit na trochu jinou kartu.David Hess tu vyniká a svým facelitem upoutá i hnusnějšího k obrazovce,kdy víte,že laškovat se tu bude docela ve velkém.Celkově ta směska herců mi přišla typicky made in Italy,kdy jeden mi ještě připomínal komentátora na ČT Sport:) U většinu filmů bych si opět říkal,že víc debilněji se postavy chovat v domě neumějí,ale tady jsem to přehlídnul bez omrknutí oka,ať už díky kameře a hlavně pointě,která tomu vlastně dala naprosto jiný ráz a tím pádem všechno vysvětlila.To klobouček.Nečekal jsem od toho bůhví co,ale nakonec velmi milé překvapení v docela menším psycho kruhu,kde punčocháče zvedaj kredit filmu až nezvykle moc. ()

Carnosaurus

Ruggero je génius, který občas klopýtá a občas zakopne a totálně si namlátí. A já mám pak chuť naflákat sobě. Jde o sterilní a nudný explo, kde absolutně chybí invence a vlastně i nadšení pro věc. Celá ta rádoby šokující pointa diváka vyrakví a pošle film do regálu mezi komedie. Násilí je krotké, sexu jsem se nedočkal a atmosféra se vypařila po prvních deseti minutách. A to je u filmu, který by měl, vzhledem k přihlédnutí k žánru, na podobných věcech stavět, zásadní problém. Jedna hvězdička je pro Rize a druhá pro Ortolaniho. ()

Zemřel režisér Ruggero Deodato

Zemřel režisér Ruggero Deodato

29.12.2022

V jednom z posledních dnů roku přichází smutné zprávy pro fanoušky evropské žánrové kinematografie, ve věku třiaosmdesáti let totiž v Římě zemřel kultovní italský režisér a scenárista Ruggero Deodato… (viac)