Maigret

Maigret v škole (E41)

(epizóda)
  • Česko Maigret ve škole (viac)

Komisár Maigret dostáva dopis od malého Jean-Paula Gastina z obce Saint-André v départemente Charente. Ktosi tam zastrelil Léonie Birardovú, zlostnú a klebetnú starú ženu, ktorú nikto nemal rád. Z vraždy bol obvinený otec Jean-Paula, miestny učiteľ. Keď Maigret príde do dediny, vníma, že zatiaľ čo ženy pracujú a starajú sa o deti, muži trávia väčšiu čas dňa v miestnej krčme a systematicky sa tam opíjajú. Spoznáva rodinu malého Jean-Paula, ktorý nemá prakticky žiadnych priateľov, pretože dedinčania jeho rodinu medzi seba nikdy neprijali. Kto nepochádza „z ich kraja“, je automaticky cudzinec a vydedenec. Maigret rýchlo zistí, že takmer všetci chlapci v dedine majú malorážky, ktorých náboj „long rifle“ mohol celkom dobre starenku zabiť. Podozrivých je však viac: rovnako ako starena nenávidela svoje okolie, jej spoluobčania zasa nenávideli ju... (RTVS)

Snorlax

Jules Maigret přijíždí do pochmurné vesničky, aby zbavil podezření z vraždy místního učitele. Obyvatelé jsou fakt sympaťáci, jeden ochmelka vedle druhého a všichni společně nenáviděli mrtvou. Tohle může vyřešit jen nejslavnější detektiv Francie. A taky trochu kostrbatě vyřeší. ()

filmmovier

Další Maigret s nádhernou a zároveň nádherně pochmurnou atmosférou. Malá vesnička, ve které může být vrah každý, všichni to navíc jsou sympaťáci a způsob, jakým Maigret k případu přijde, je taky moc pěkný. Opět příjemná detektivka s výtečným Cremerem (a nejen jím) a příjemnou stopáží. ()

dopitak

Béčková detektivka k nedělnímu kafíčku, která nenadchne ale ani nenaštve. Story je trochu neohrabaná, zpočátku chvíli potrvá než divák zjistí "kdo je kdo", od poloviny už je viník uhádnutelný, ale přesto: viděl jsem už větší kraviny se slavnějším jménem. ()

Chudobka

Na začátku je dopis malého chlapce, který prosí Maigreta, aby pomohl jeho otci, obviněnému z vraždy. Podivná vesnička, kde nemají rádi nikoho, kdo nepochází z jejich kraje, hospůdka se štamgasty, kteří se dennodenně opíjejí, nenávist vůči učiteli a celé jeho rodině. Mrtvou neměl nikdo rád, byla zlá a každému ubližovala, přesto na ni na jejím pohřbu kněz pěje ódy. Byla místní, vše odpuštěno. V takové pokrytecké  vesničce by se mi nelíbilo. ()