Mraky nad L.A.

• Česko Mraky nad L.A. (viac)

Krátce poté, co nezaměstnaný muzikant Brad vyprovodí polibkem manželku Lexi do práce, dojde v centru Los Angeles k explozi několika teroristických bomb. Přestože rozhlas varuje před toxickým spadem, vydá se Brad svou ženu hledat. Silnice jsou však uzavřeny armádou, a když vidí, jak vojáci bez milosti zastřelí muže, který se pokusil ze zasažené oblasti uniknout, vrátí se vyděšený domů a s pomocí údržbáře Alvara hermeticky utěsní dům. Když se krátce poté objeví Lexi, odmítne ji pustit dovnitř, a to je počátek těžké zkoušky, která připomíná noční můru a nečekaným způsobem zamíchá osudy obou manželů. (oficiálny text distribútora)

SeBig

Chybí mi katastrofické kvalitní filmy (kde se fakt něco děje) a když jsem na tohle narazil, tak jsem čekal parádičku a taky jako parádička to začlo. Byl jsem napjatej jak kšandy, herecký výkony, scénář.. prostě uplně top rozjezd, ale pak přišlo to čeho jsem se bál.. film začal doost rychlým tempem slábnout a uvadat do schovávačský nudy a tim to taky skončilo. Stačilo jen držet tempo. ()

lennyd

Tento den začíná jako spousta předchozích. Lexi se vydává do zaměstnání, zatímco nezaměstnaný Brad bude lelkovat doma. Jenže pár minut poté, co Lexi odjede, celým městem otřese výbuch. A další a další. Brad se vydává zjistit co se stalo, a dozví se, že teroristé použili toxický odpad a celé centrum města je zamořeno. Vrací se domů a za pomoci souseda utěsňuje dům, aby jej uchránil před toxickým kouřem. V tom se u dveří objeví Lexi ... Už z popisu filmu bylo jasné, že (bohužel) nepůjde o katastrofický film, ale spíš o psychologické drama. I tak jsem se těšil na něco ve stylu Divide, které si s podobnou myšlenkou vyhrálo dosyta. Ale opak je pravdou - po docela zajímavém začátku (asi půl hodiny) se rozpoutá skoro hodinová nuda (kterou podpořil docela nepovedený český dabing, vysvětlování všeho a všem hlavního hrdiny mi lezly krkem už asi po deseti minutách). Závěr mne docela překvapil (a tudíž potěšil), i když pravda, nějakou kulišárnu jsem čekal ... ()

MaxForValue

Nečakajte žiadnu akciu na štýl Smrtiacej epidémie s Freemanom, Spaceym a Russo, ale skôr psychologickú hračku, ktorá kladie oveľa viac dôraz na odpoveď "ako sa budú ľudia správať", než na to "čo sa vlastne stalo." Nie je to vyložene zlý film, ale k lepšiemu hodnoteniu mu chýba práve tá akcia. Hoci, musím priznať, že prvých 15 minút malo všetko to, čo má takýto film mať. Posledných desať minút však bolo trochu nečakanou fackou do tváre divákov. ()

MickeyStuma

Takovýto námět už byl zpracován mnohokrát a to jak ve filmové, tak i v seriálové podobě. Dějství si pohrává s událostmi kolem náhlých výbuchů někde v centru města a s postupnou ztrátou svobody vlivem karantény bez poskytnutí alespoň nějakých informací o tom, co se vlastně stalo. Atmosféra plná strachu postupně nabírá na intenzitě a končí naprostou beznadějí. Vše je prezentováno pohledem jednoho člověka, který bydlí daleko od centra výbuchů. Ten se sice z rádia dozvídá co se kde právě děje, ale o blížící se hrozbě neví stále nic. Padající toxický spad, uzavírky národní gardou, náhlá karanténa, nemocní. Povedená jednoduchá filmová ukázka toho, co by se mohlo někdy v budoucnu v době hrozeb terorizmu klidně i stát. ()

asanakis

Nechápu proč tu tento film všichni tolik kritizují. Ano, není to velkorozpočtové akční áčko, ale to jsem od toho také neočekával. Již od začátku je jasné, že zde neuvidíme podívanou jako kdyby to točil Bay, na druhou stranu se ale dočkáme filmu postavaného na dialozích (samozřejmě někdy lepších, někdy horších) s poměrně hodně dobře vypracovanou depresivní atmosférou a naprosto zdrcujícím závěrem. Na příběh je také potřeba pohlížet s tím, že se jedná o smyšlenou katastrofu, nikoli skutečnou událost. Moje hodnocení je tak 3,5 hvězdy, ale když se mám rozhodnout mezi 3 a 4 a vidím tu to hodnocení, dávám ty 4! ()