Číslo 9

všetky plagáty

Lidé jsou pryč. Kdy a jak k tomu došlo, není příliš jasné. V troskách starého světa přežívají jenom podivní hadroví panáčci s čísly na zádech. Do této pochmurné doby se narodí Devítka, která je možná předurčena vše změnit. Když se potká se skupinou podobných figurek utíkajících před děsivými vražednými stroji, rozhodne se postavit na odpor. Promluvit vystrašené souputníky k boji však nebude lehké. Stejně jako zjistit, kdo pronásledovatelé vlastně jsou a hlavně – co se stalo s lidmi?

Ambiciózní celovečerní dystopický snímek 9 natočil režisér Shane Acker podle svého staršího krátkého filmu. Stejnojmenná jedenáctiminutová předloha měla v roce 2005 premiéru na festivalu v Sundance a Acker za ní sklidil zasloužené ohlasy. Kromě prestižních amerických studentských cen byl nominován také na Oscara v kategorii Nejlepší krátký animovaný film. Pod převod původního filmu do celovečerní podoby se podepsali také filmařští vizionáři Tim Burton (Mrtvá nevěsta, Karlík a továrna na čokoládu) a Timur Bekmambetov (Noční hlídka). Tak se zrodil jedinečný a vizuálně okouzlující animovaný epos, který svým myšlenkovým poselstvím přesahuje hranice „jenom“ animovaného filmu. (oficiálny text distribútora)

Axerron

Za tu krásně vymodelovanou postapo, jutové panenky, atmosféru a napětí bych dal i 5 * nebýt toho neuvěřitelně kýčovitého a prohollywoodského konce. Škoda. ()

disstanda

povedené, ale když se ohlédnu zpět tak ve mně žádný silnější dojem z tohoto "postapokalyptickeho" animaku nezustal.. a v tom vidim rozdil mezi timto dilem a napriklad Coraline, Up! atd.. ()

Dusan-Be

Moc zajímavý animák, který je ale dost hluboký a člověk na něj musí mít náladu. Dovedu si představit, že v rušnějším období mnou prošumí jak nic. Měl jsem na něj čas, klid, trpělivost a vyplatilo se, něčeho uvnitř mě se dotkl. ()

phoebinka

Znovu bych to vidět nemusela... čekala jsem na velkou promyšlenou zápletku nebo aspoň na úžasnou burtonovskou atmosféru. Ani jedno se nedostavilo. ()

Erieril

Animace výborná, námět zajímavý, chování panačku nepochopitelné, samotný příběh otřesný. Nic se tam neděje. Nic se tam neříka. Ale většina umře, ale bůh ví proč??? ()

gabo1

Naposledy som takéto silné priamočiare morálne posolstvo cítil pri pozeraní Winnetua. Je dôležité občas pripomenúť, že človek má nielen telo a ducha, ale aj dušu. Je dôležité pripomenúť, že držať sa morálnych zásad, vyžaduje veľkú odvahu a vieru. Je dobré, ak sa to vie naraz povedať rodičom aj ich deťom. A za vizuál si tento film zaslúži hviezdu naviac. ()

Vilda

Neviděl jsem krátkometrážní verzi pro srovnání, ale myslím že o to víc se mi tento film líbil. Velice příjemná animace v jednoduchém ale hezkém příběhu. Určitě povedený film. 60% ()

GizmoD

Genialny vedec vymyslel najdokonalejsi Stroj. Mal pomahat ludom a prinasat dobro, ale zly general ho pouzil vo vojne a Stroj sa nakoniec obratil proti ludom. Vypukla vojna a Stroj so svojou armadou robotov vsetko vratane ludstva znicil. Ostali len handrove babiky, ktorym Tvorca Stroja zanechal svoju dusu. Omylom vsak opat aktivuju Stroj (ako sa ho ale podarilo vypnut?), ktory pokracuje vo svojo programe a chysta sa ich vyhladit. Ako to asi dopadne? Presne tak ako cakate. Pekna grafika aj bojove sceny, no zadrhava pribeh, ked nic poriadne neviete a uz je koniec, zislo by sa trosku viac objasnenia deja. ()

one2

Absolutne perfektné,treba tento snímok úplne a zaslúžilo pochváliť ! A to za to akú má atmosféru,zvuková stránka,animacia a ked to všetko pozeráte na blu-ray s čistým,ostrým obrazom tak vás to musí strhnúť a upútať. Hned od začiatku ma to chytilo,proste čo sa mňa týka má to velkú atmosferu.Viem si predstaviť,že by s toho urobily počítačovú hru,ktorá by tiež bola skvelá. Dávam plný počet. ()

3LMO

Výborná pohádka souhlasim, že je to takovej rodinej celovečerák. Cyberpunk v druhý světový fajnová kombinace. Chytlaví by to bylo i ve 3D ()

sapito

Od chvíle, co jsem začal tušit voldemortovinu (dělení nedělitelné duše) jsem začal být příběhem značně zneklidněn. Tímto se film jednoznačně neslučuje s křesťanskou interpretací. ()

Naxy

Zpočátku mě nadchla zajímavá atmosféra, tajemný ponurý postapokalyptický svět. Po prvotním unešení samotnou atmosférou jsem si v druhé půlce filmu začala říkat "hm, no a co?" - nějak jsem pořád čekala, až se to vyvrbí do nečeho nečekanějšího - ne že bych předem přesně věděla, jak to dopadne, ale tak nějak mě konec nakonec nepřekvapil. To ale nic nemění na tom, že je to film, který stojí za to vidět a možná i ne jen jednou. ()

BIDY

Vcelku nadějný filmeček se utopil nejen ve špatném scenáristickém zpracování. Filmu chyběl pořádný příběh, emoce, dobrodružství, napětí, humor a ani tajemná atmosféra, kterou jsem z traileru připisoval burtonovkám. Je jesné, že je zde Tim Burton pouze na postu producenta, ale i tak bych od toho čekal víc. Film mi přijde jako něco, co není dotáhlé do konce. Podle mého názoru, velmi slabé. ()

Dejvidos

sprvu som si myslel že s bude jednať o neoriginálny príbeh o vojne ľudstvo verzus stroje, no pointa je v úplne niečom inom, takže si film zachránil hodnotenie. 90% ()