Předposlední hudebně dramatické dílo Karla Svobody Dracula mělo premiéru v Praze 13. října 1995 s Danielem Hůlkou v titulní roli. Muzikál vznikl na námět románu Drákula irského spisovatele a divadelního kritika Abrahama „Bram“ Stokera (1847–1912), kterého se však drží jen velmi volně. Děj se odehrává ve středověku, 19. století a v neurčité blízké budoucnosti. Na počátku Draculovo vojsko drancuje kraj, lidé hledají spásu v klášteře, kam posléze vtrhne i Dracula. Kněz se snaží zabránit rabování, ale když v jeho náručí umírá potulný mnich, vyřkne nad Draculou kletbu a odsoudí jej k věčnému životu a touze po krvi. Po úspěšném uvedení muzikálu v Praze následovala Bratislava, Prešov, Moskva, Gdyně, Basilej, Tecklenburg, Antwerpy, Soul, lichtenštejnský Blazer a německý Rostock. Zhlédly jej už miliony diváků. K úžasnému úspěchu ještě přibylo více než 300 tisíc prodaných nosičů s nahrávkou muzikálu. V roce 1996 muzikál natočila Česká televize, která zprostředkovala dílo dalším divákům. Šlo pravděpodobně o největší životní muzikálový úspěch skladatele Karla Svobody (1938–2007). Takže i při současné televizní repríze je nesporně nač se těšit. (Česká televize)

ambrobene

Tento muzikál nemá vo svete páru... keĎže doteraz som videl jediný muzikal s gombitovou a žbirkom, mal som muzikály v nenávisti. Keď som však počul prvý tón Drakuly, hneď som vedel, koľká bije. Jedna z najlepších vecí, naozaj :) ()

lisbon

Neskutečně smekám před panem Svobodou, před jeho myšlenkami a před jeho schopností ty myšlenky vložit do hudby.... Dracula je nádherné dílo. Musela jsem ho vidět několikrát, abych pochopila pravou jeho podstatu... Hůlka je skvělý Dracula, skvěle ho hraje i zpívá, Machálkovou mám ráda a role Adriany je jí jak šitá na míru... Lucka nemluvě... miluju ji ve všech jejích muzikálových rolích ale jako Lorraine mi přijde obzvlášť povšimnutí hodná. Nechápu jak se tolik dokáže vžít do postavy kterou hraje. Na začátku je to rozverná Lorraine plná elánu a chuti do života a na konci by jí zlomené srdce uvěřil snad i sebevětší cynik. Jinak verze z roku 2009 se mi tolik nelíbí. Pravda, je sice mnohem "divadelnější" - je tam lepší scéna, vymakanější kulisy, ale herecké i pěvecké výkony už pokulhávají. Zdaleka tam neslyším lehkost, zranitelnost a zároveň důstojnost Adriany, chybí mi tam Korn a jeho geniální zpěv i herecký výkon, a chybí mi tam Lorraine. Absolonová a už vůbec ne Nývltová neumí emoce Lorraine vyjádřit a už vůbec ne předat lidem... Ale protože tady jde o verzi z r. 1996, musím dát plný počet hvězdiček, protože nic jiného si tohle dílo pana Svobody nezaslouží. :o) ()

Pluto_petr

Jeden z nejlepších muzikálů vytvořených v České republice. Vznikal v době, kdy muzikály zatím u nás ještě tolik neprorazily a vytvořit jakékoliv dílo byl velký risk. Producenti a tvůrci si tak dávali hodně záležet, aby bylo dílo kvalitní. Sešly se zde špičky ve svých oborech (režie, hudba, texty, choreografie), objevily se známé i nové hvězdy. Ale hlavně, celé představení se dlouho a poctivě připravovalo a secvičovalo. Na konečném výsledku je to znát, což dokazuje i tento podařený televizní záznam. ()

planetta

Jeden z najlepších českých muzikálov. A takých ozaj nie je veľa. Hudba Karla Svobody a réžia Jozefa Bednárika dodnes robí z toho muzikálu silný zážitok. Až na tu vřískající Lucii Bílou. ()