Konflikt hry je postavený na konfrontácii dvoch odlišných životných postojov - postoja vyznávača vojenského drilu a nekompromisne militaristických stanovísk a postoja človeka zastávajúceho bezperspektívne pozície. (oficiálny text distribútora)

Gekacuk

Vývorný televizní film, kde exceluje Julo Satinský. Perfektní výkon předvedl tradičně i fyzicky dobře disponovaný Milan Kňažko. V menších rolích zazářila božská Zuzana Kocúriková a kliďas Peter Debnár. Film ukazuje, kam až může vést manipulace lidí, k čemu je možné člověka přinutit. Stačí navodit nesnesitelné podmínky a člověk jedná v pudu sebezáchovy jako zvíře. Tato černá sci-fi komede je vystavěna nejen na příběhu, ale také na diametrálně odlišné fyzické zdatnosti Satinského a Kňažka. Film určitě stojí za shlédnutí a doporučuji ho nejen fanouškům sci-fi, ale také milovníkům dobrého herectví a absurdního humoru. Už jenom ta představa, že Satinský a Kocúriková jsou manželé, je dostatečně humorná. A jeden SPOILER na závěr: Nedokážu pochopit a dokonce si ani představit, že by někdo chtěl opustit takovou éterickou krasavici, jako je Zuzana Kocúriková, po které svého času toužili snad všichni muži v Československu a přilehlém okolí. ()