Zvědavý teenager Mercer (Lou Taylor Pucci) se po smrti své matky rozhodne cestováním poznat Ameriku. V Oregonu ukradne auto a vydá se na cestu, aby nalezl svého staršího a dávno ztraceného bratra. Po cestě zažije nejen několik nečekaných událostí, ale také přes telefon naváže vztah s původní majitelkou auta, tajemnou a odpouštějící dívkou (Zooey Deschanelová). Vzájemné telefonické rozhovory slouží jako průvodce při Mercerových cestách po postmoderních dálnicích bývalého Divokého západu, při nichž mladík poznává sám sebe i své místo na světě. Snově stylizovaná kamera a originální hudba umocňují směs citových prožitků. Režisér Martin Hynes směřuje diváka na cesty, kterými se stále vyplatí vydat.
[Zdroj: Febiofest 2008] (oficiálny text distribútora)

Jonash87

Road movie mám velice rád a tahle je velmi povedená. Pro mě neznámý Lou Taylor Pucci hraje obstojně, na Zooey Deschanel se jako vždy nemůžu vynadívat a celé atmosféra a vyznění filmu mi při momentální náladě sedlo, jak nejlépe mohlo. Není to jen obyčejná komedie, cítíte v tom hloubku, a to je na tom to nejhezčí... ()

neoBlast

Zase někdo zkusil nezávislou road movie... zzzzz... Vznikla naprostá zbytečnost o ničem, která to nezkouší ani přes humor (Malá Miss Sunshine), ani přes atmosféru (Útěk do divočiny), ani přes emoce (Mexická jízda), ani neshlédneme nejstylovější jízdu života (Thelma a Louise). Po odškrtnutí výše zmíněných příkladů "on the road movies" je už jenom zhruba tisícovka zajímavých road movie před touto ptákovinou. Na můj vkus příliš nezávislé. 30 % ()

Joe321

Na tohle jsem se opravdu těšil. Asi právě proto jsem byl o to zklamanější. Klasický nezávislý road movie s příjemnou kamerou, hudbou a standartním příběhem, který ale docela křečovitě přeskakuje. S tím se samozřejmě dá udělat dobrý film, ale mě to prostě nějak nechytlo. Celkový dojem se nedostavil. Výrazným důvodem bude asi hlavní hrdina, který mi byl silně nesympatický. Neustálý narážky na jeho "first time" mi ke konci už pěkně lezly krkem. Ani nádherná Zooey mi to nevytáhne na víc jak takových 65%. -"Don't try and be polite. Sound crazy or sound tough." ()

honajz2

On by to mohl být skvělý a dost silný film, potenciál v něm je určitě a není ho málo, jenže to by to muselo mít pořádný scénář a mnohem lepší práci s vývinem postav a děje. Tohle totiž The Go-Getter shazuje dost dolů. Plus i ten střih je nepovedený. Například úvodních 25 minut mi přišlo strašně zmatených a nechápal jsem skoro nic - kam jede, proč to auto ukradl, co jsou ti lidé které navštěvuje a proč je navštěvuje... Pak se to sice trochu zlepšilo a už jsem věděl o co má jít, ale nic to neměnilo na tom, že je to celé nepromyšlené, nedotažené, dost nudné a i přes skvělou hudbu a docela dobrý námět i chladné. Skoro nic to ve mě nezanechalo a mám pocit, že nebude trvat dlouho a na tenhle film si ani nevzpomenu. A přitom ten námět je fakt slibný - teenager se po smrti matky vydává najít svého staršího bratra, který zdrhl neznámo kam, ze zoufalství ukradne auto a s jeho majitelkou mluví přes mobil o všem co zažil - díky čemuž mu majitelka to auto dočasně nechává. I závěr se docela povedl a právě u něj je nejvíc vidět, jak silný film to mohl být. Takhle z toho je jen zapomenutelná nezávislá mdlá nuda. Ale tak aspoň že tam hraje Zooey Deschanel, tu já mám rád. 2* ()

venison

Roadmovie je žánr, který velmi můžu, ale tohle mě fakt moc nenadchlo.. Strašně, ale strašně suchý.. Hlavní hrdina to měl sice v životě dost podělaný, ale přesto mě děsně nudil a nevymáčkl ze mě ani kapku soucitu.. Jedna hvězda za vždy skvělou Zooey Deschanel a druhá za nápad neznámé krásky "na telefonu".. ()

• 4 měsíce před točením filmu se režisér Hynes a kameraman Shah sešli a vyjeli na cestu po všech lokacích, kde se mělo točit, vyjma Mexika. Během cesty natáčeli a zkoušeli nejlepší filtry, čočky a spotřebu filmového mateirálu. Filmu spotřebovali 2 400 m a ujeli přitom přibližně 3 200 km. (Doski)
  • Střední škola na začátku filmu je bývalá škola režiséra Martina Hynese. (Fugas.cz)
  • Ve filmu si zahrál i otec režiséra Martina Hynese. Hraje starého muže v kovbojském klobouku ve scéně u myčky aut na začátku filmu. (Fugas.cz)