Nejlepší přítelkyně Nike a Katrin bydlí ve starém činžáku ve východní části Berlína. Přes den jdou každá svojí cestou – rázná Nike pracuje jako ošetřovatelka, rozvedená Katrin již dlouho hledá práci a současně se stará o svého pubertálního syna Maxe. Vlahé letní noci tráví obě na balkoně a u vína se dělí o své zážitky a sny o štěstí. Přestože bydlí odděleně, žijí tak nějak spolu. V žáru horkého léta se ale začíná rozpouštět i pouto mezi nimi – velký podíl na tom má řidič kamionu Ronald. Zdá se, že se jejich život od základů změní. (oficiálny text distribútora)

boombang

Tak tenhle milý film s hrdinkou á la Suzanne Vega mi velmi připomněl několik faktů o osobě, na které mi moc záleží... takže jsem pak dlouho nemohl usnout... A jinak je to film úsměvný i smutný a rozhodně dost o životě - i když víceméně skončí tam, kde začal..Chci ho vidět znovu! ()

transbeskyd

Neobyčejně podaný příběh ala Irena Pavlásková životem otřískaných kamarádek a jejich neúnavného místy až zoufalého hledání toho svého kousku štěstí v kulisách letního Berlína. Skvělí herci, atmosféra, muzika. Příjemné překvapení - nebojím se dát plný počet, i když nejde o "velkofilm". Inka, Nadja a spol. si to zaslouží. ()

jxr

Tak toto je můj historicky první komentář zde. To abych si dal záležet :-) Hodnotím tak 3,75. Je to takové to příjemné domácí pokoukáníčko. Pro někoho film o ničem, někomu dá naopak hodně. Já se u něj snad ani na chvilku vyloženě nenudil. Držel mě od začátku do konce. Filmy tohohle typu már rád. ()