Mládí v hajzlu

• USA Youth in Revolt (viac)

Mládí v hajzlu je komedie o dospívání, která na pubertální touhy i vzpoury nahlíží svěžím a neotřelým způsobem. V hlavní roli filmu, který vznikl podle slavné knižní předlohy C.D. Paynea Mládí v hajzlu, se představuje Michael Cera (Juno, Superbad). Nick Twisp (Cera) je zvláštní, ale milý mladík s citem pro pěkné věci, jako jsou Sinatra a Fellini. Na rodinné dovolené se Nick beznadějně zamiluje do krásné a svobodomyslné dívky jménem Sheeni Saunders (Portia Doubleday), ale rodina, vzdálenost a žárliví ex-milenci jejich lásce vůbec nepřejí. Proto Nick s výrazným přispěním Sheeni opouští svůj nudný a předvídatelný život a vytváří své rebelské alter ego: Françoise. A François – se svou kravatou, knírkem a cigaretou - se nezastaví před ničím, co by mu bránilo být s Sheeni. Nick Twisp se ocitá na cestě sebezničení, která pro něj bude mít nepředvídatelné a neskutečně legrační důsledky. (oficiálny text distribútora)

Ichabod

I snad díky tomu, že mne knižní série zcela minula jsem si film poměrně užil. V průběhu filmu jsem z něj měl takový ten správny pocit malého comebacku někam na letní tábor, nebo brigády, kde se i nějaká ta ne zcela ideální ale přesto vysněná Sheeni potkala. Cera na svých bedrech táhne velkou část tohoto filmu, jeho Francois je luxusní a působí tak jak asi má a musím říct, že jako herce ho začínám respektovat, ačkoliv je velice úzce vyprofilován. Ostatní role jsou obsazeny opravdu výborně a štědře (zvláště na téměř indie film). Hudební doprovod spolu s nerušivou režií není vůbec špatný a atmosféře slouží bezchybně. Smutné je, že po zkončení filmu člověk nemá dojem, že by shlédl film pokrývající dvě či více knih. Je to jak odvyprávění dvacetiminutového děje na ploše devadesáti minut a celý průběh nemá žádné dramatické zvraty či vyvrcholení. Jinými slovy, jde o další asi zpackanou adaptaci, kde stejně jako u Harry Pottera člověk má pocit, že měl dostat více. Osobně bych s těmito devadesáti minutami neměl problém, pokud bych měl přislíben sequel, který mi vše dopoví a dále rozvede charaktery lidí kolem Nicka Twispa, to se ale nejspíše vylučuje s finančními výsledky tohoto filmu. ()

blackJag

MLÁDÍ V HAJZLU mne svého času (někdy přelom základka/gympl) přitáhlo znovu k četbě a vzpomínky s knihou spojené mají i dnes čestné místo v mé osobní životní hitparádě. V tomto směru to tato filmová adaptace neměla vůbec snadné a podle toho i v mých očích dopadla. Je fajn vidět milníky ze života Nicka Twispa "na živo", ale film jako celek se atmosféře knihy blíží asi jako mongoloid k mongolské stepi. Hrany jsou zde zbroušené dohladka, děj je netečně vypreparovaný, takže ani v případě, že se veškerou silou své vůle ztotožníte s představiteli (nebojím se říct) klasických hrdinů, nemáte možnost (pokud jste fanoušky knižní série) moc co opěvovat - Cera je na Twispa moc suchý a Doubledayová na Sheeny málo krásná a vůbec ne děvkoidní. Otázka je, jak by mne film zaujal, kdybych původní knihy nečetl... 50% ()

s.e.p.p

Takhle nudný film bez špetky nápadu nedokáže zachránit ani Michael Cera (je pravda, že i on se v takhle podobných rolích pitvoří už dost dlouho a mohl by zkusit něco jiného) a věčně zdrogovaný Justin Long. Předlohu jsem zatím nečetl, ale adaptaci Arteta dosti zprznil. Takhle to dopadá, když si televizní režisér ukousne moc velké sousto... ()

Guzo

O předloze nevím zhola nic, takže hodnotím čistě jen film. Na můj vkus trošku moc povídací komedie, kde se "nic moc neděje" a to včetně scén, kdy něco vybuchuje atd. Asi je to spíš režií, nevím, jestli úmyslně, ale film pak působí jako by si hrál na něco jiného než je a až na jednu dvě scény jsem měl spíš lehký úsměv na rtech, než že bych se něčemu zasmál. Pokud bych měl s něčím srovnávat, vzpomněl jsem si po chvilce koukání na Adventureland. I výsledný dojem je dost podobný.. ()

Dreadd

Knihu jsem nečetl a proto jsem na film nekoukal tak skepticky jako ostatní. Není to třeskutá zábava od začátku do konce, zábavné momenty spíše prokládají nudnější pasáže, ale jako celek docela funguje. Především díky Nickovi, protože Michael Cera má prostě na naivní kluky ksicht. ()

P1tr

Michaela Cery se všichni začínají přejídat a Youth in Revolt rozhodně není cestou zpět na výsluní. Předloha mi není vůbec známa, ale nepochybně musí být živější a zajímavější než film, neboť ten působí velice stroze a suše. Pár fajn vtipů se tu najde, ale jinak je to velice divné. Romantická složka je až moc absurdní a podobně působí vše kolem. Jenomže tvůrci s absurditou nepracují příliš šikovně a místo ztřeštěné vtipné komedie tu máme jakýsi pokus o nezávislý look s podivnou aurou, která se táhne po celou stopáž. Navíc není dobrým znamením, když nejoriginálnějším a nejlepším momentem celého snímku jsou úvodní titulky... ()

prasacimor

Po Cyrusovi ďalší film, ktorý som si pozrel hlavne kvôli obsadeniu a takisto aby som konečne uvidel Michaela Ceru v inej polohe ako neschopného geeka a panica, čo mu síce ide najlepšie ale mám pocit, že už toho bolo dosť. Michael samozrejme dokázal, že má naviac, veď herec je to dobrý a jeho Francoisa Dillingera som si fakt užíval, škoda len že nedostal viac priestoru. Takisto je veľká škoda, že si film nedokázal udržať ľahkosť a vtipnost prvej polovice po celý čas a ku koncu som mal pocit, že má celkovo problém udržať sa pokope. Inak sa jedná o typickú Cerovskú romantickú komédiu, ktoré nám posledné roky servíruje so železnou pravidelnosťou, kde hlavný hrdina spozná osudovú lásku a robí všetko preto aby ju získal. Tu našťastie v oveľa sympatickejšom vidaní ako v podobe Ramony Flowers, ktorú som nemohol vystáť od začiatku do konca. Zato Portia Doubleday má talent aj looks a vôbec by mi nevadilo ak by sa na plátnach začala objavovať častejšie. ()

Drnqonovic

Nechápu, jak někoho mohlo napadnout mé oblíbené Mládí v Hajzlu přenést na plátno. Vždyť drtivá většina věcí je v knihách vtipné jenom díky pohledu Nicka, jak tohle přece chcete dát do vizuálu? Co je další průser, je obsazení, kdy ostatní postavy jsou načrtnuté jenom pár slovy. Sheeni má být nejkrásnější žena/dívka jedné generace a, nezlobte se na mě, fakt není. Není dokonce ani pěkná. Je to celkem podprůměrná holka, co se navíc tváří dost tupě. A takhle bych mohl pokračovat dále, jediné co ještě zmíním, než mi zase klesne tlak, je asi nejhorší možný nápad narvat první tři knížky dohromady. Výsledný film pak nedává žádný smysl, jenom ať tam toho máme co nejvíc, ať to fanoušci poznají. Jedna hvěda za Michaela Ceru, ten se překvapivě i přes jeho štěněčí oči povedl (Francois v jeho podání je dostatečně hrozivý a skoro z něj sálá to bezohledné nebezpečí).//edit Aha, takže drobná oprava. Spojení tří knih dohromady nebyl scénaristický tah, ale adaptace CELÉ knihy v USA (tam to totiž vyšlo jako kompletní dílo, ne jako tři knihy). Nic to nemění na tom, že film prostě nefunguje a neustále se skáče dopředu a dopředu, protože času je málo a prachy valí dopředu. ()

Soweek

Michael Cera zůstane navždy tím 16ti letým panicem s nevinným pohledem v očích a jeho filmy budou vždy průměrné, jako je tento. ()

BMAJTZ

Michael Cera v hlavní roli Mládí v hajzlu se zdá býti jako dobrá volba a taky je, bohužel hlavní protagonista je pouze jedno z mála pozitiv. Z knih jsem četl jenom jednu a to první, přesto se nemohu ubránit pocitu, že filmové zpracování je na míle vzdálené a spíše než jeden film by se hodilo jej rozdělit do několika. Ačkoli se Michael snaží co může a v této roli je opravdu výborný a člověk mu to opravdu žere, ostatní herci už tak dobří nejsou a působí spíše toporně. Na jeden dlouhý nudný večer to člověka zabaví a to docela dobře, bohužel pochybuji, že se na tento snímek člověk koukne více než jednou. Spíše bych doporučoval onu knihu která je rozhodně drzejší a odvážnější. ()

Zemi11 odpad!

Knížka byla takovým úletem, hitem, pro puberťáky povinnou vzrušující a nádherně vypointovanou četbou plnou nečekaných zvratů a ve vteřině krásně vyGAGovaných situací - hrůzostrašný scénář pro film. ()

Tjaden

Jako velký fanoušek knižní série jsem od začátku tušil, že filmové zpracování nebude moc dobrý nápad. Tvůrci se snažili do 90 minut nacpat děj několika knih zároveň, což vedlo k vynechání několika postav a také ke změnám v ději. Místo celistvého filmu pozorujeme spíše sled více či méně zábavných scének. Výběr herců mi také nepřipadá ideální, a to především u hlavních postav. Nicka i Sheeni jsem si představoval úplně jinak. Lidem, kteří předlohu od C.D. Payna neznají, může Artetův film připomínat příjemnou teen komedii. My, kteří jsme Mládí v hajzlu četli, nejspíše nepůjdeme nad 2*. ()

leon_id

Knizka jako predloha byla perfektni material, ktery nebyl rozhodne vyuzity jak by mel. Vsechny ty pribehy se mnohem lepe hodi do serialu jako byl The Wonder Years, ikdyz tahle moderni forma nebyla taky spatna. Michael Cera me jako Nick prisel presvedcivy a jeho vykon me zaujal uz ve vybornem Junu. Klidne bych do filmu prihodil jeste skvelou Ellen Page a ta by tomu dala teprve poradnou stavu! :) Ja se u filmu bavil, nic velkeho sem neocekaval a temer se ponoril do te doby, kdy sem louskal vsechny ty knizky, ale potreboval sem trosku te predstavivosti 75% ()

DavidS.

To se zase jednou sešla známá parta a myslela si, že pouhá jejich přítomnost a božská předloha stačí k natočení další pohodové komedie...Bohužel se ale spletli...Youth in Revolt je k uzoufání prázdný a otravný film...A Cera jako looser se začíná okoukávat, protože hraje přes kopírák...A rozhodně nemá na to ztvárnit Nickovo katastrofické a divoké alter ego...Na fantastické knihy C.D.Payna raději v této souvislosti zapomeňte!!! ()

Herráček

Michael Cera prostě hraje tím svým stylem úplně všechno, co se mu dostane pod ruku... Ne, že by to bylo vyloženě špatný, ale prostě se okouká... Při sledování sem si říkal, jestli je i kniha taková sr*... Od nějaké teenkomedie to zachraňuje vlastně jen ten aspoň trošku rádoby nezávislý háv a spousta houbiček... ()