James Brennan (Jesse Eisenberg), ktorý práve absolvoval vysokú školu, sa teší na vytúženú dovolenku. Rád by precestoval Európu, ochutnal nemecké pivo, navštívil svetovo preslávené múzeá a oslnil krásne dievča, najradšej typickú Francúzku. Píše sa však rok 1987 a na Ameriku doľahla ekonomická recesia. Potrebné peniaze sa v rodinnom rozpočte v poslednej chvíli nenájdu, a tak Jamesovi nezostáva nič iné, len vziať podradnú brigádu v zábavnom parku. Stokrát omleté disco spolu s vôňou cukrovej vaty, nervóznymi rodičmi a ukričanými deťmi - nič horšie už Jamesa stretnúť ani nemohlo. Ale aj tu návštevníci prežívajú skryté príbehy, vďaka ktorým je toto zemestnanie znesiteľnejšie. A keď s vami pracuje šikovná a krásna Em Lewinová (Kristen Stewartová), môže sa aj z pekla stať nebo na zemi. (TV JOJ)

Ajinka126

Velmi mě zaujala postava Joela (Martin Starr). Protože si taky někdy připadám jako podivín, kterému svět ne že nerozumí, ale nesnaží se porozumět. Škoda, že ho bylo tak málo :). Moment, kdy ho ta zrzka nechala mi přišla velmi reálná a líbilo se mi, že z toho nedělali červenou knihovnu. Hlavní příběh mě chytil už od začátku, bavilo mě dívat se na zábavní park a i na to, jaký jste "nikdo", když vylezete ze školy s titulem... i když máte červený diplom. Jo, tohle probuzení mě teprv e čeká. ()

Xmilden

Řeší se baby, první mejdany a semtam nějaká brigádka, aby bylo za co pít. Do toho se přibalí nejeden průšvih. Režisér Mottola mě potěšil Superbadem. Zábavný park určitě lepší není, ale do vyložené ostudy má taky daleko. PS: S podivem jsem zjistil že Kristen Stewart hraje úplně stejnou roli jako v Twillight. 50% ()

B!shop

Mottola nijak netlaci na pilu a film nechava jen tak volne plynout, kdyz se povede nejakej forek budiz, kdyz nejaka fajn romanticka scenka, taky dobre, cely to ale jen tak pohodove odsejpa a neni to zadna super sprosta dobytkarska pubertacka komedie. Obcas se sice neudrzi a dojde na zvratky, fuckovani a podobne, ale jen vyjimecne. Navic se dej odehrava v zabavnim parku, takze o zajimavy situace neni nouze. No a ke vsemu tu jsou az na par vyjimek prakticky neznamy, ale prirozeny a sympaticky herci v cele s Eisenbergem. Bohuzel tahle pohodova, slusne odsejpajici a vtipna podivana se nekdy pul hodiny pred koncem totalne zasekne a posledni pulhodinu uz to je jen predvidatelnej, nudnej opruz, takze to pak zkazi vyslednej dojem z celyho filmu, ale nastesti ne tak zasadne, abych nedal 4*. ()

Riddick77

Pozvolna ubíhající příběh, který svou neagresivní povahou a sympaticky vykreslenými postavami pobaví a zůstane v hlavě ještě dlouho potom. Castingově na jedničku, jak Jesse tak Kristen tu hrají přesně to, co jim sedne a ještě je tu Bill Hader, který je jako vždy vynikající. Navíc extrémně dobrý soundtrack. 10/10. ()

kleopatra

Stanu se menším a ještě menším a ... pak někoho svou laskavou nenápadností a citem pro akcenty, které si prožil jeden každý z nás, pohladím. Zábavný park je o větších dětech, co se ke starostem dovedou už docela dospěle postavit a na programu dne neni jen, že holky a kluci to chtěj taky .... Stejně neagresivní jako příběh je i obsazení, Kristen hraje pořád stejnou holku, ale je v tom jak ryba ve vodě, to se musí nechat. ()

• Kristen Wiig se v jednom z rozhovorů přiznala, že nemá atrakce moc v lásce. (Brousitch)
  • Režisér Greg Mottola chtěl původně natáčet ve skutečném Adventurelandu, ve kterém pracoval, ale nakonec od tohoto úmyslu odstoupil, protože se park hodně změnil. Natáčelo se v Pittsburghu, v zábavním parku známem jako Kennywood Park. (HellFire)
  • Skutečný Adventureland se nachází ve Farmingdale v New Yorku na Long Islandu. (HellFire)