Mládí v hajzlu

• USA Youth in Revolt (viac)

Mládí v hajzlu je komedie o dospívání, která na pubertální touhy i vzpoury nahlíží svěžím a neotřelým způsobem. V hlavní roli filmu, který vznikl podle slavné knižní předlohy C.D. Paynea Mládí v hajzlu, se představuje Michael Cera (Juno, Superbad). Nick Twisp (Cera) je zvláštní, ale milý mladík s citem pro pěkné věci, jako jsou Sinatra a Fellini. Na rodinné dovolené se Nick beznadějně zamiluje do krásné a svobodomyslné dívky jménem Sheeni Saunders (Portia Doubleday), ale rodina, vzdálenost a žárliví ex-milenci jejich lásce vůbec nepřejí. Proto Nick s výrazným přispěním Sheeni opouští svůj nudný a předvídatelný život a vytváří své rebelské alter ego: Françoise. A François – se svou kravatou, knírkem a cigaretou - se nezastaví před ničím, co by mu bránilo být s Sheeni. Nick Twisp se ocitá na cestě sebezničení, která pro něj bude mít nepředvídatelné a neskutečně legrační důsledky. (oficiálny text distribútora)

Vilda

Průměrný film ve kterém mě velmi příjemně překvapil Michael Cera. Už jsem ho viděl v podobné roli ve filmu Superbad, ale v čem byl tentokrát jiný? Jeho dvojrole alterega, kterou zahrál opravdu profesionálně. Myslím že tenhle kluk se neztratí a už teď se těším na jeho další filmy. 55% ()

tulkas

Mám rád tyhle half happy endy a hodnotím naprosto objektivně, prototže jsem předlohu nečetl, takže to samozřejmě nikomu nepředhazuju. ()

JAzzeURo

Film v hajzlu. Tak by se to možná mělo jmenovat. film si z původní předlohy půjčil pár základních dějových zvratů, ale konec totálně změnil a jednotlivé postavy naprosto ořezal. Samozřejmě jsem četl původní předlohu, ale i bez toho by se mi film nelíbil. Ze vtipnosti Nicka Twispa nám nezůstalo zhola nic. ()

someone

Tak nevím, kde začít... Asi nejdřív u pozitiv... Tak to bysme měli a teď negativa:-) Předně bych si asi vzal na paškál herce - nemíním tu kritizovat jejich výkony, ale spíš již samotný casting, u kterého bych tedy opravdu RÁD byl. Tedy ne jako jeden z potencionálních protagonistů, ale jako přísedící. Je toto OPRAVDU ten nejlepší výběr, který se u castingu objevil???? To snad ne.... Určitě nebudu sám, komu v jednotlivých rolích dané typy herců vůbec ale vůůůbec nesedí! Četl vůbec někdo z pánů filmařů tu knihu??? Jako fanoušek této vynikající teenagerovské rebelské ságy jsem samosebou měl utvořenou celkem jasnou představu o vizáži jednotlivých postav, ale ať pátrám jak pátrám, v tomto filmu se k nim nikdo nepřiblížil ani na tu fantazií nejblíže připustitelnou vzdálenost! Ach jo... Od tohoto úskalí se pak odvíjí již celý film - vůbec jsem se nemohl sžít (v knižní předloze to šlo samo) s hlavní postavou a už vůbec ne dostat se do ďábelských intrik Nicka Twispa alespoň na takovou úroveň, abych film se zájmem sledoval (vlastně abych film vůbec sledoval - většinu času jsem totiž raději koukal jinam:-). Stále mi v mysli naskakovaly myšlenky typu "...proč tam skoro vůbec neni Nickův kámoš Levák??...", "...proč mi Sheeni připadá jako úplná tuctovka a kupříkladu představitelka v originále nemastné Bernice je tady oproti ní kočka?...", "...proč kupříkladu v kempu při sprchování Nicka nefiguruje úchylnej fáter a přestárlá pánbíčkářka, z čehož jsem měl u knížky smíchy málem osypky???..."...proč filmaři raději nejeli o trochu podrobněji a z výborných knižních gagů tu nic nezůstalo??...", "...proč to vůbec točili?... - no tohle je vlastně jasný, PRO PRACHY!.." Takže abych to shrnul - pokud jste fanoušci Nicka Twispa a tento film jste neviděli, tak to ROZHODNĚ NEDĚLEJTE (kéž by mě někdo předem upozornil)!!! Tento film vás totiž určitě nenadchne, naopak vás pěkně na...e (doplňte si každý sám:-) Ale pokud sice patříte mezi Twispovské příznivce, ale z jakéhosi důvodu trpíte zvrácenou úchylkou sledovat filmové průsery jinak kvalitních knižních předloh, tak vřele doporučuji! Možná se u vás dostaví i nějaká ta OLE - u mě to ale rozhodně nefungovalo... A za co vlastně ta jedna hvězdička? No zřejmě za zfetovaného Freda Willarda alias pana Fergusona :-) ()

Bblondie

Další z nijak nevybočující řady amerických komedií/drama pro teenagery, kde hlavní hrdina nakonec najde svůj happy end, ale to vše až po nekonečných 90 minutách. Příběh je nijaký, hlavní hrdinové nemají šťávu, musím říct, že až na pár silnějších chvil jsem se celý film nudila. ()

madline24

Hodne vaham mezi dvema a tremi hvezdickami, nakonec davam dve - asi proto, ze jsem skalni fanda knizni predlohy. Filmovy prepis je tak podivne plytky a jednotvarny, ze snad ani neni mozne, aby tvurci znali Paynuv original. Co jsem opravdu nepochopila, je vyber herecky pro postavu Sheeni, slecna ve filmu vypada jak kdyby permanentne spala a jestli Sheeni v knizce byla szirave ironicky inteligentni obdivovatelka J.P.Belmonda, filmova Sheeni je nudna nafrnena spici panna hystericky zboznujici psy. A tim se dostavam k dalsimu neduhu filmu (z meho pohledu): vetsina hercu nema co hrat (a kdyz nahodou ano, vypadaji u toho jako po poziti nejakych silnych tlumicich prasku), scenar je zmateny, proste slepili par kniznich dialogu dohromady. Pritom obsazeni vypadalo vic nez slibne. Nevim, jak bych to hodnotila bez znalosti knizky, ale tenhle film nema se sviznosti, vtipem a ironickym nadhledem Mladi v hajzlu nic spolecneho. ()

dragon'88

Hviezdicka za pana Fergussona. Aj som rozmyslal ci si to pozriet, ale komentare ma presvedcili, ze by som si to mal skusit precitat. Tak sa aj stalo, precitane (iba prva cast) a pozrete. Vacsinu zrejme matie, ze sa vo filme objavilo viac nez obsah prvej casti, je to tym, ze anglicky original ma 499 stran, teda aj pre mna bola asi polovica filmu uplne neznama. Kniha pisana ako dennik a vsetky osoby su naozaj iba takymi karikaturami, o to dementnejsie vyznieva film (navyse su odtial mnohe veci vypustene). Druha polovica, ktoru som nepoznal, ma ale uz tak nestvala a trochu aj pobavila. Filmovy material to proste nie je a na vsetky udalosti tam aj po vypusteni mnohych veci nie je dostatok priestoru. Vysledok je, ze citat dalsie diely som nechcel, no po tomto filme uz to urcite robit nebudem, pretoze je to cim dalej tym viac pritiahnute za vlasy. ()

Crazzynka

NE!NE!NE! Knížku Mládi v hajzlu jsem četla nejméně 10x a milovala sem ji.. A kolikrát jsem si přála aby tu knížku někdo zfilmoval. Ted toho hodně lituji!! Dějova linie popadáva i přesto že je to natočená podle knížky. A to někdy i přemýšlíte jestli se vázně díváte na to na co se díváte... Režisérova historie nevypadá zrovna nejlépe takže se ani moc nedivím ale i tak. Tímhle filmem úplně zničily pověst dobře knížky a dobrého autora.... 1/10 ()

Lazy87

Po tom co jsem četl knižní předlohy C.D. Payna(hodně dávno), tak jsem od filmu téměř nic nečekal, jelikož to je nesfilmovatelné. Přesto neříkám, že to bylo nejhorší. Dalo se na film dívat, ale kdyby jsem nevěděl, že to je odapatce a změnili by jména, tak by mě asi ani nenapadla spojitost s knihou. ()

Traktorista

Vidim jak to tady každej jen kritizuje, ale já jsem se bavil. Jasný, že do knihy, kterou jsem fakt žral to má daleko, ale skvělé scény plné maximální absurdity tady byly zachovány a přestože pár postav a mých oblíbených scén chybí, smál jsem se hodně a smál jsem se nahlas až jsem se plácal dlaní do čela - a to je vše, co od komedie očekávám. Cera je jak stvořenej na hraní takovejch těch chudáků, co to nakonec někam dotáhnou a i tahle role mu celkem sedla. Zbytek postav je tam spíše jen pro účelnost, ale i přes to žádná nezklame. ()

Sesonet

Mám rád, když si něco co jsem četl a líbilo se mi, někdo natočí. Často mi to zhmotní představy a mám z toho ještě větší zážitek. Tento film mi to zase připomněl. Nejsem si jist, zda se bude líbit těm, co nečetli předlohu. Je strašně stručný, atmosféra příběhu ani postavy nestihnout ani rozpuknout. Myslím, že knížky jsou dobrým námětem na deset hodin filmu, možná i víc. Tato verze je spíše něco jako sitcom. Malinkatá upoutávka na něco většího. Ani nevěřím, že by to nakonec natočil někdo "pořádně" :-( ()

Tabitha

Nuda, nuda, nuda. Nebylo to ani drama, ani komedie, ani komediální drama...Nebyla tam žádná akce. Netušila jsem, že výbuch karavanu jde taky natočit jako by se jednalo o záběry z letní dovolené...A alterego Nicka? To měl být vtip? ()

Stingray

Jedna hvězda za Justina Longa- takhle přesně jsem si Paula představoval.Jinak děs a hrůza. Ti co nečetli možná ještě přidají.Já nikoli.Nick Twisp aka Francois byl můj velkej hrdina a vzor! Nacpat dvě knižky z pěti do devadesáti minut za to by někdo zasloužil podpálit! Jo eště Trent byl přesnej,ale to hodnocení nezachrání.. ()

Profík

Možná je to přísné hodnocení, jedna hvězdička, ale já na ty knížky prostě nedám dopustit, moc se mi líbily. A tohle je zprznění prvního řádu. O to horší, jak skvělé má obsazení. Možná měli udělat animovaný seriál, než takovou bezduchou slátaninu, která má k ostrosti předlohy strááášně daleko. 25%. ()

Duckz

Je to celé naprosto bez jakéhokoliv výkyvu nálady a trochy té akce, která dělala knihu zajímavou. Vypravěč film vypráví naprosto nezaujatě a znuděně. Jako se koukat na tabulku v excelu - i když si ji vybarvíte poměrně slušným obsazením, pořád je to jenom nudná tabulka. Steve Buscemi mi sednul, Portia Doubleday taky naprosto, ale zbytek postav byl příšerně špatně vykreslen. Zdá se, že to natočili jenom proto, aby to bylo natočené. Podíváte se, usnete u toho a pak to hodíte do posledního šuplíku a už o tom nikdy nebudete mluvit. 30% max ()

syvida

Ten kdo četl předlohu, tak by se na tento film asi ani dívat neměl. Je to nemastné, neslané, takové až o ničem. Kdyby se tvůrci více drželi předlohy a nechtěli to upravovat podle sebe tak by to možná mohlo dopadnout i lépe. 2 a pul * ale za Ceru se přikláním nahoru. ()