Gwen, Jack, Rhys a Ianto se schovávají před Johnsonovou a vládou. Gwen přesvědčí Lois, že oni jsou ti dobří. Díky ní mají „oči“ přímo ve středu dění. Johnsonová mezitím zajme Alicii a jejího syna. To Jack nemůže nechat jen tak. Děti předají poslední vzkaz: „Přicházíme. Dnes.“ (Varan)

Milano33

Členovia Torchwoodu boli okolnosťami dohnaní k tomu, aby sa z nich stali plnohodnotný, ale veľmi sofistikovaný kriminálnici. Po prvotnom otrasení a šoku, sa konečne Jack Harkness a jeho tím dávajú dokopy a aktívne sa pripravujú na boj. Avšak polarizujúce záverečné odhalenie zase vytvára pôdu pre konflikt, keďže sa odkryla temná stránka Jackovej minulosti. Ukáže sa, že Jack už predtým jednal s týmito mimozemskými tvormi a vydal im nevinné deti napospas. No, som zvedavý, kam nás táto vyhrotená situácia ďalej zavedie. Do popredia sa takisto dostáva aj Peter Capaldi, ktorý po vytvorení prvého kontaktu s mimozemskými entitami, sa presunie k vyjednávaniu. Plne chápem konanie jeho postavy, Frobisher si uvedomuje, že je iba bábkou mocných, a je vidieť, ako veľmi naňho dolieha vyvíjaný tlak. ()