Minulost je všechny dohnala. Jack prozradil, že byl v roce 1965 ve Skotsku u předání dětí mimozemšťanům. Od té doby si to vyčítá a zařekl se, že podruhé už to neudělá. John Frobisher se snaží mimozemšťana přesvědčit, že 10 % dětí světa je až moc přehnané. Pokouší se ho přemluvit. Mimozemšťan trvá neúprosně na 10 % z celkové populace. Johnsonová a její lidé stále hledají Jacka. On a Ianto se jim vydají naproti. Ianto zavolá své sestře, aby její děti za žádnou cenu nedala vládě. (Varan)

Milano33

Bezkonkurenčná epizóda, neskutočne silný zážitok! Viem si živo predstaviť, že by presne takto zvolená elita reagovala pri kríze aj v skutočnosti. To, akým problémom je si zachovať racionalitu a striedmosť v takejto vyhrotenej situácií a nepliesť do toho emócie a morálku, je vyobrazené priam až deprimujúco realisticky. Návrat Torchwoodu do akcie bol epický, ale i chytro premyslený. Keď Torchwood prevzal kontrolu nad situáciou, moje srdce zaplesalo, aspoň do určitého momentu. Záver sa vyvíjal mimoriadne drasticky, a taktiež velice dojemne a smutno, chudák Ianto a Jack. Toto proste zamrzí, strata Ianta je veľmi bolestivou ranou, a skutočnosť, že umiera v Jackovom náručí, robí celú túto scénu ešte viacej srdcervúcou a zarážajúcou. Jack a Ianto tvorili taký pekný pár a toto ma naprosto ničí. ()