Země je skrze děti kontaktována mimozemšťany. Děti po celém světě se zastaví a spustí: „Přicházíme.“ Následně se probudí a nic si nepamatují. Torchwood to nenechá bez odezvy a započnou pátrání. Gwen se podaří najít video, kde tu samou větu opakuje i starý muž Timothy White. Proto za ním jede zjistit, proč právě on to říká také. Ianto a Jack se vydají navštívit jejich blízké (kteří mají malé děti). Britské vládě se nelíbí, že do toho Torchwood zasahuje. Tím započne štvanice. (Varan)

Milano33

Tak toto bola teda sila, išlo o veľmi originálny námet s tým prepojením detí a mimozemšťanov. Totiž mihnutím okamžiku deti po celom svete náhle upadnú do tranzu a stanú sa akýmisi prostredníkmi medzi ľuďmi a mimozemšťanmi. Tieto scény, v ktorých zdanlivo zamrzne čas, v čom sa u detí začne sa prejavovať cudzí hlas, boli naozaj desivé a mrazivé. Taktiež táto epizóda chytro naložila s osobitnou linkou ústredných postáv, ktorá každá mala nejaké prepojenie s dieťaťom. Tým nám vzniká krásny emocionálny podkres, ktorý spravil z tohto celosvetového problému problém o to osobnejším. Vzťah medzi Jackom a Iantom nezažíval svoje najlepšie dní a chvíľku trvalo, než si zase k sebe našli cestu. A za obsadenie Petra Capaldiho som rád, i keď je pravdou, že ho vo Whoniverse nevidíme prvýkrát a naposledy. ()