Zajatci země

• Argentína Prisioneros de la tierra (viac)
všetky plagáty

Film „Zajatci země" líčí příběh několika desítek dělníků, kteří za hrstku peněz potřebných k obživě prodali své síly majiteli plantáží. Tento přivandrovalec se zmocnil půdy, patřící po právu dělníkům. Film vypráví o jejich životě, znamenaném často krví, i o statečném hrdinství několika z nich, kteří se pozvedli k boji proti útisku a proti nelidským sociálním poměrům na argentinských plantážích. (FILMOVÝ PŘEHLED 1 / 1956) (oficiálny text distribútora)

ripo

Film „Zajatci země" je dramatický příběh o lidech, jimž je jejich vlastní země pouhou macechou, protože veškerý užitek a bohatství shrabují do svých kapes cizí přivandrovalci, kteří za pár šestáků skoupili veškerou půdu a za další hrst si koupili práci lidí, kterým tato půda měla po právu patřit. V naturalistických scénách je vylíčen život těchto lidí, kteří utápějí po nelidské dřině v mokrém vedru své neštěstí a životní sílu v alkoholu. A přesto se mezi nimi našli i takoví jako Štěpán a jeho přátelé, kteří navzdory všemu odolávají ničivému proudu a bojují za svůj lepší zítřek. Oni se zasloužili o to, že dnes se v překrásném kraji Misiones ozývá stále častěji zpěv míru a práce na místech zkropených krví mužů, kteří se stali obětí vykořisťování. Film „Zajatci země" připomíná silně film „Temná řeka", který byl již s úspěchem promítán v našich kinech. Filmový přehled 1/1956 ()