Eva príde ako dieťa o mamu pri nehode na závode hviezdnych lodí a otec ju potom opustí a dá do internátnej školy. Tu žije niekoľko rokov, až nakoniec ujde a vyberie sa za otcom - chce zistiť, prečo na ňu dlhé roky nemal otec čas. Vie, že je to slávny manažér hviezdnych závodných lodí. Realita je však iná, otec ju nespozná a dostane za úlohu zachrániť zem v medziplanetárnom závode. Eva však už nenechá otca druhý krát ujsť z jej života, nastupuje do lode na závod tiež a hviezdne dobrodružstvo začína. (dikomix)

tukitides

Živý príklad toho že by si francúzi mali častejšie zbaliť svoje bagety a croissanty a vyraziť na 2 roky do Tokia na pomoc japonským kolegom. Jasne že hodnotenie je ovplyvnené nostalgiou ako u mnohých čo to tu hodnotia, ale po znovuzhliadnuti to stále ma hlavu a pätu a aj ta orginalita sa tam nájde. Soundtracky ma málokedy sklamú v tomto žanri a toto anime nie je výnimkou. Taktiež sa málokedy stane že český dabing prekoná ten anglický, ale tu sa to jetixu výnimočne podarilo. Ak máte srdce na správnom mieste tak vás Oban určite nenchá chladným. A nos na čo? Veď nám len zaberá miesto v zornom poli. ()