Klukovská léta

všetky plagáty

Dětský umělecký film „Klukovská léta" byl natočen podle oblíbené povídky sovětských děti od N. Nosova „Víťa Malejev ve škole a doma". Film vypráví o dvou věrných kamarádech Víťovi Malejevovi a Kosťu Šiškinovi, kteří teprve po několika nepříjemných zkušenostech uvěří radám rodičů i učitelů, že bude pro ně prospěšné chodit pravidelně do školy a pilně se učit. - Film je určen především mladým divákům a je uváděn v českém znění. (FILMOVÝ PŘEHLED 40 / 1955) (oficiálny text distribútora)

ripo

Film „Klukovská léta" byl natočen v Moskevském studiu M. Gorkého — dříve Sojuzdětfilm, které za 30 let své činnosti vydalo řadu významných filmů a vychovalo si kádr prvořadých filmových tvůrců. Jedním z nich je také režisér filmu „Klukovská léta" Viktor Ejsymont, laureát Stalinovy ceny. Z jeho filmů byly u nás promítány „Čtvrtý periskop" (1939), „Křižník Varjag" (1947), „První depeše" (1949), „Signály na řece" (1953). Spolupracoval také na filmu „Bylo jedno děvčátko". Zkušenosti s dětským hercem jsou patrny na jeho nejnovějším filmu „Klukovská léta". Kameraman B. S. Monastyrskij je jedním z nejzaměstnávanějších sovětských kameramanů. S Ejsymontem spolupracoval na filmech „Křižník Varjag" a „Signály na řece". V poslední době natáčel hlavně divadelní představení. — Film „Klukovská léta" byl natáčen v přímořském městě Oděse. Filmový přehled 40/1955 ()