Nadprirodzený príbeh o bezohľadnom sériovom vrahovi, ktorý prežil trest smrti na elektrickom kresle. Väzeňským strážam sa nepodarí vyhnať z vraha zlo, a nechtiac uvolnia vražedné monštrum. Výsledné kraľovanie násilia s extrémnym mučením nastavuje nový štandard pre hororový žáner. (JohnRambo)

Flipnic

Uuuuuufffffff !!!! Tak tohle bylo teda extrémně moc, to se Uwe jak jinak než tradičně vytáhl ... Ale jako, jeden z nejodpornějších filmů co jsem za poslední dobu viděl v takové intenzivní míře. První, co mne naprosto zhnusilo a traumatizovalo, tak bylo asi prvních 6 minut dokumentů mučení, stahování lišek z kůže za živa. Přímo dokumentární záběry na párání, vytahování střev zadkem, ponechávání stažených zvířecích torz ještě živých ... Furt je mi z toho zle, tohle se mi nelíbilo, ale dobrý to vidět, jaký jsou lidi hovada sadistický ... Pak už sem utýranej těmato dokumentama, který běžely při titulcích, sledoval relativně dobrej slasher s typických Uweho "TV vizualem", ale dobrou kamerou. Scéna umlácení staré paní na židli kladivej zdánlivě bez střihu byla další pecka mezi oči ... na oko to výborně vypadalo jako by bez střihu ... Policajti dostali co zasloužili a konec než aby byl ránou do palice magnumkou z milosti, tak to bylo zaříznutí motorovky mezi půlky ... a hodně hluboko. Těžko se to hodnotí, má to ale fakt dobrý a max krutý momenty ... ()

Astaroth12

Už ten začatok bol pre mńa neskutočné peklo a rozmýšlal som či to nevypnem.Lebo keď s ubližuje zvieratám v akejkoľvek forme,tak cíti takú bezbrannosť a potom aj veľkú zlobu. A tu bola ukázaná veľká krutosť a to nie len na zvieratách ale aj deťoch.Je to natočené zmatenou formou a kamera tiež nehoromila a povedal by som,že natočené to bolo dosť slabo a už je dlhšia doba čo mi kamera vo filme tak prekážala ako tu.Čím dlhšie som tento film pozeral,tým viac som mu nerozumel.Spracovanie filmu bolo amatérske a po scenáristickej stránke,totáne zlyhal.Jediné čo vidim pozitívum,je v prevedených vraždách,hlavne v tej cele ma zaujala.A scénka ktorá sa odohrávala v miestnosti z kreslom smrti,bola tiež zaujímavá.Ten vrah bol čistý psychopat a mučenie v jeho poňati bolo čistým primitivizmom a prevedené to bolo kruté až to hraničilo so zvrátenosťou.Zakončím veľmi bezcitný film. ()

oli.G

Plne súhlasím so Soweekom. K normálnemu temnému krimi thrilleru na aké sme zvyknutí z kín to má poriadne ďaleko, a preto sa vôbec nedivím tomu mizernému priemernému hodnoteniu. SEED totiž skôr pripomína brakový krvák z 80. rokov, kde je inteligentný scenár a napätie ako z Mlčania jahniat to posledné, na čom záleží. Veľa tmy, veľa násilia a poriadne nekompromisný záver, ktorý tak trochu volá po pokračovaní. A ja by som ho aj celkom uvítal. Určite radšej než ďalšie pokračovanie prequelu k remaku Texaského masakru. Dva a pol hviezdičky za to, že je to iné než všetko, čo sa dnes toči a že je to najlepší Bollov film. ()

*CARNIFEX*

Sériový masový vrah sa po udelení trestu smrti na elektrickom kresle vracia zo záhrobia aby sa pomstil všetkým čo ho naň posadili. Nemá zľutovanie s nikým, kto mu skríži cestu. Pomsta bude "sladšia" ako sa na prvý pohľad môže zdať. Ako jeden z mála som nadovšetko spokojný. Vyčíňanie vraha bez milosti, ktorý sa vyžíva v brutalite síce v tomto filme nemá najväčšiu logiku, no nadprirodzený slasher si tento luxus skrátka môže dovoliť. Už úvod na ktorí sa väčšina sťažovala naznačil, že pôjde o iné "kafe". Tí čo sa "posrali", nech im je zem ľahká. Toto je masaker, v ktorom sa muž s maskou vyžíva v tom najkrajšom svetle. Scéna kedy trýzni starú pani na stoličke v kuchyni je neskutočná. Tomu sa povie hranie sa na mačku a myš. Záver ma potešil najviac. No neskončilo to nádherne? - 80%. ()

Morholt

Uwe má sice na kontě pár slušných kousků, ale tenhle se řadí k té mizerné většině. Předně kdo očekává strašidlo, tak ať si nechá zajít chuť. Je to o zmršené popravě, kdy se odsouzenec probere k životu a vrátí se k tomu, co umí nejlépe. Ale ono i kdyby tu byl bubák, bylo by to jedno. První polovina filmu se odehrává výhradně ve tmě, takže není prakticky nic vidět, což je v kombinaci s Bollovým vyprávěčským stylem příšerný mix. V druhé polovině sice něco vidět je, ale to zase vynikne debilní chování postav, takže je to prašť jak uhoď. Jediná scéna, která stojí za to, je vrahounův balet během něhož zednickým kladívkem masakruje hlavu jedné z obětí. To bylo parádní, ale také to jediné, co stálo za pozornost. 10% ()

• Obraz při scéně dokumentu o týrání zvířat byl zatemněn bez vědomí Uwe Bolla. (Terva)
  • Film stejně jako většina další filmů Uwe Bolla natočen v kanadském Vancouveru. (Terva)
  • Ačkoliv jsou filmy Uwe Bolla obecně málo přijímané, získal tento snímek na hororovém filmovém festivalu v New Yorku cenu za nejlepší speciální efekty za rok 2007. (Terva)

Uwe masakruje zombíky... opět

Uwe masakruje zombíky... opět

28.09.2007

V historii lidstva se objevilo několik jmen, které šířily smrtelnou hrůzu, jen jste je vyslovili Atila bič boží, Vlad Narážeč, Adolf Hitler, Usáma bin Ládin. Dnes obdobné pocity vzbuzuje jméno...… (viac)