Alice in Chains: Live Facelift

(koncert)
všetky plagáty
Hudobný / Dokumentárny
USA, 1991, 40 min

Spolu s Pearl Jam a Nirvanou nejvýznamnější představitelé stylu zvaného grunge rock z amerického Seattlu vydali tento živák v roce 1991, tedy rok po vydání debutového alba Facelift; ve stejném roce, kdy výše zmíněné kapely natočily svoje nejvýznamnější alba Ten a Nevermind a rok předtím, než sami přišli se svým nejslavnějším albem Dirt.

Tracklist: 1. Man in the Box
2. Real Thing
3. Love, Hate, Love
4. Sea of Sorrow
5. Bleed the Freak
6. We Die Young (dub)
7. Man in the Box (dub)
8. Sea of Sorrow (dub) (no2)

nevermore

Jedno z prvních vystoupení této Grungeové legendy, kde představuje album Facelift. Layne zde zpívá ještě s dredy. Vrchol DVD: Bleed the Freak, Love, Hate, Love. ()

Man Seger

gauron666 o tom, kto bol ako komerčný, by som pomlčal vzhľadom na to, že AIC príliš undergroundové sklony nikdy nemali, boli stredobodom pozornosti na MTV a robili soundtracky pre Last Action Hero, Cable Guy, Singles... ()

Blazkowicz

Takový pidi koncertík. Kamerové úhly jak na videoklip a do toho to je ještě černobílé. Takže nic moc a Facelift není úplně moje oblíbené album. Jako fanda AIC to ale stejně ohodnotím neobjektivně vysoko. Co se týče tady rozebírané komerčnosti, tak si myslím, že to bylo myšleno spíš jako profláknost. Přece jen, Nirvanu zná a nosí na triku skoro každý. A usuzovat na komerčnost jen kvůli soundtrackům, no nevím nevím. Navíc Cable Guy soundtrack nebyl od Alice, ale byla to první sólovka Jerryho Cantrella. 5-* ()