V thrilleru Zjevení se setkáváme již poněkolikáté (Memento, Hledá se Nemo) se ztrátou krátkodobé paměti. Tentokrát jí trpí krásná americká turistka Casie. Na křižovatce v malém britském městečku jí srazilo auto a po tomto indicentu se jí vymazaly veškeré vzpomínky. Naštěstí se jí dočasně ujala rodina řidiče, který jí do tohoto "jiného" stavu dostal. Casie však vůbec netuší, jak se do tohoto zapadákova dostala a navíc jí začínají pronásledovat hrůzné vize, které odkazují na její minulost nebo budoucnost (to si nepamatuje). A když na ní ještě začnou na ulici útočit podivná individua ví, že jediné co by jí pomohlo, je si vzpomenout. Ale to je právě to, co nedokáže. Do poklidného maloměsta se postupně vkrádá stín strachu a neznámé hrozby. (oficiálny text distribútora)

TommyDiamond

Hororová patlanina. Kdo to vymyslel? Příběh byl naprosto nesmyslný nebo tak alespoň působil. Člověk se má u hororu k smrti bát a ne se k smrti nudit. Dávám jednu hvězdu..... Asi z lítosti..... ()

deep

jak uz bylo x krát napsáno-námět se tváří zajímavě(i když jsem si naprosto jistej,že příběh,kterej se točí kolem prokletých čumilů,který se dívali na ježíšovo ukřižování,už jsem minimálně v jednom filmu viděl)ale tohle prostě nemá vůbec žádnou atmosféru.ne že by to byla totální kravina jen tomu chybí vlastní ksicht.jo a christina ricci tady možná moc nehraje,ale dívat se na ní dá pěkně ()

Luciee113

Hodnotím 5, páč jsem se teď dokoukala a nezajímá mě žádná režie ani herecké výkony, jde o to, že se bojím jít dokonce i na záchod..... fakt se mi to líbilo, líbil se mi děj, celý příběh - prý tam byla i nějaká hudba...jooo tak tu si ani nepamatuji jak jsem byla vyjukaná.... každopádně sem si měla zase co pustit v neděli večer, snad mě ten pocit, že mě někdo sleduje, brzo přejde.... brrrrrrrrrrrrrrrrr. ()

Elegnor

Zamotanej, trošku hloupej děj, téměř nijaká atmosféra a do toho prokletý nestrašidelný strašidla.. Herecký výkony nic moc, Christina Ricci zajímavá, ale i ona hraní dokáže zvládnout líp.. ()

Tasartir odpad!

Škoda času :( A to miluji Christina Ricci a mysteriózní žánr... :) P.S. Možná má na hodnocení vliv český dabing, ten mi téměř skoro vždy srazí zážitek o 1-3 hvězdičky.. ()

ric

"Konečně" tu máme řádně vykradený Šestý smysl, i když je to variace na trochu jiné téma. Zpracování vůbec neodpovídá žánru, což by snad nebylo na škodu, kdyby to nevypadalo jako televizní dokument ála Strážce duší. Lehce napínavé finále si vysloužilo jednu * navíc. Škoda toho námětu, ten není vůbec špatný. Musel by se toho ujmout ale někdo výrazně schopnější. ()

hwnd

Nemůžu jinak než hodnotit vysoko. Viděl jsem to 2x, pokaždý to bylo záhadný, příjemný, napínavý a k tomu je Christina prostě parádní herečka. ()

Nonna

Chritina Ricci....stále ten zasněný dívčí pohled, neerotická vizáž a přitom tak přitažlivá, tajemná a zajímavá. Nebýt jí, šlo by asi o dost průměrný horor se spoustou klišé. Námět je zajímavý a přesvědčivý a člověku pak ještě dlouho vrtá hlavou, jestli ono by to tak vlastně třeba nemohlo být (podobně jako ve filmu Šifra mistra Leonarda). Trochu mě zklamal dějový zvrat ke konci, jako by filmařům docházel film a peníze a vše se muselo náhle urychlit a dokončit.........jinak 82 minut napínavého a dechberoucího thrilleru. ()

honzic

Průměrný thriller, který nenadchne, ani úplně nezklame. Herecké výkony jsou opravdu hodně slabé a celkově je to moc šroubované, ač námět by byl zajímavý. Hodnocení: 50 % ()

Muso

Na horror docela podarený snímok so zaujímavým námetom a aj na Christinnu Ricci sa dobre pozerá. Zamrzí trocha predvídateľný dej a to, že celá pointa filmu sa odhalí pol hodinu pred koncom a odftedy to stojí za holú bačkoru. 50% ()

trigan

Tento film vyžaduje jednu drobnost, a to je nepoužívat při koukání mozek a jen přijímat informace. Jakmile se snažíte dopídit toho, proč se některé osoby chovají jak se chovají, je konec. Ale jako oddychovka pro toho, kdo má rád trochu krve, to za ** ujde. ()

allegria

Tak nějak si tentokrát s hodnocením nevím rady. Literární předlohu bohužel neznám, ale protože ústřední myšlenka filmu (čumilové, kteří se jdou "jen dívat" na utrpení jiného člověka) a ještě cosi v pozadí toho všeho, co nedovedu přesně pojmenovat, mi umožňuje dát alespoň tři *** ()

endymion

Christina je sice pěkná, ale její postava je poněkud mdlá. Ostatní postavy jsou jen zástup v pozadí. Pointu lze díky přirovnání k "Šestému smyslu" a "Těm druhým" na přebalu videokazety odhalit už po pěti minutách - tedy v době kdy Casie sejme auto na komoru a ona vyvázně téměř bez škrábnutí. Škoda, z námětu i Christiny Ricci šlo určitě vymáčknout mnohem víc. ()

dagyšpandr

Atmosférický horůrek, který neurazí ani nenadchne. Musím ale konstatovat, že jsem se při něm nenudil a závěrečná pointa mě fakt dostala. ()

Bohulib

Ten český název je hodně matoucí. Byly tam trochu logické díry. Ti přihlížející nemůžou být přece všude po celém světě. Navíc celkem chápu, že se ten maniak chtěl pomstít lidem, co mu ublížili, ale co měl proti tomu klukovi? Ale byl jsem u toho celkem napnutý, i když zpětně jsem si uvědomil, že se pointa dala uhodnout, zejména vzhledem ke komentáři v televizním programu. Takže hodnotím mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, zaokrouhluji nahoru. ()