Lurene Hallett je osamělá středostavovská panička z Texasu počátku šedesátých let, která obdivuje rodinu Kennedyů, zvláště pak Jackie, s níž se cítí přímo duševně spřízněna. Když zjistí, že prezident a první dáma budou 22. listopadu roku 1963 v Dallasu, spěchá na letiště, aby je pozdravila. Bohužel se jí však nepodaří dorazit včas, a když pak projíždí dallaskými ulicemi, všimne si najednou podivného zmatku. Jakmile se dozví, že John Kennedy byl zavražděn, umíní si, že musí jet do Washingtonu, aby mohla být s Jackie na pohřbu. Její obhroublý a omezený manžel Ray jí odmítne půjčit auto, musí proto jet autobusem - tam se seznámí s černochem Johnsonem a jeho pětiletou dcerkou Jonell Lurene mluví jen o Kennedym a černošské osazenstvo autobusu se na sebe jen nechápavě dívá. Avšak po nehodě autobusu Lurene zjistí, že Johnsonovo skutečné jméno je Cater a že svou dcerku unesl z dětského domova a směřuje do Philadelphie. Trojice ukradne auto a uniká před policií. Lurene doufá, že se do Washingtonu dostane na Kennedyho pohřeb včas. (oficiálny text distribútora)

kokofek

Příběh není kdoví jak silný a zajímavý,ale výkon Michelle Pfeiffer je tak úžasný,že si nemůžu pomoct a musím hodnotit tak vysoko.Vytváří ve filmu tak zajímavý prvek,který dělá film zvláštním.Jiskřivé erotično mezi ní a Dennisem Haysbertem dělá z filmu příjemnou podívanou. ()

DrifterSoul

Jeden z nejlepších filmů na rasové téma v US prostředí, které jsem dosud viděl. Proč? (1) Film se neuchyluje k vyhroceným akčním scénám, ale téma podává v subtilních vrstvách a náznacích - například pohled černošky v Greyhoundu. (2) elektrizující interakce obou hlavních představitelů (3) nádherná Michelle Pfeiffer (4) lehké roadmovie v kulisách amerického jihu a v poklidném tempu, a (5) jako třešnička příjemná hudba. ()

Dr.dogous

scénář 3 režie 3 herci 5 výprava 3 celkem 14 hodnocení 70% Michelle Pfeiffer, blondýna s otevřenou hlavou, občas jí díky tomu vypadne mozek., nejenom když chytí facáka od svého manžela. „Ó nech mne již! Ó nech mne tak! Divý a hrozný je tvůj zrak; tvůj dech otravný jako jed, a tvoje srdce tvrdý led!“ Skokem přeskočil ohradu, nic nepomyslil na zradu; skočil do výšky sáhů pět - jí však již venku nevidět: jenom po bílém obleku zablesklo se jest v útěku. No a o 50 let později se stal černoch presidentem ()