Ako jesť smažené dažďovky

• Česko Jak jíst smažené žížaly (viac)

Hned první den v nové škole se jedenáctiletý Billy dostane do konfliktu se školním rváčem. Pevně rozhodnut necouvnout, přijme výzvu SNÍST 10 ŽÍŽAL ZA JEDEN DEN! A vy jste si mysleli, že zelenina je odporná! Teď musí Billy dodržet slovo, není totiž způsob, jak se z toho vykroutit. Natočený podle oblíbené knihy, tento „naprosto legrační film“ (Jane Horwitz, The Washington Post, The Family Filmgoer) je lahůdkou pro celou rodinu. (oficiálny text distribútora)

spiritus odpad!

Nepochopil jsem, co je zajímavého na filmu, kde banda teenagerů nutí jiného, požírat smažené, či jinak "lahodně" upravené žížaly. Detailní záběry, jak kroutící se žížali padají na rozpálenou pánev, či jak si ji "hlavní hrdina" dává do pusy až praskne a "sliz" ostříkne všechny, jsou opravdu "úchvatné".Bohužel jsem u filmu snídal a dvakrát mi to apetit nezvedlo. Jestli se tímto druhem zábavy, baví Americká mládež, tak to no nazdar. Teď nemyslím pojídání žížal, ale koukáním se na takovéto sračky. ()

terunka003

Vtipné, praštěné, dětské, odporné. Byla to sranda. Kluk co zvrací snad ze všeho se vsadí, že sní deset žížal. Výborné. Ze začátku má člověk pocit, že se asi pozvrací. A já, jako biolog znající žížalu i z její vnitřní stránky a složení orgánů, jsem se jen bavila. Opět je vidět jak je Amerika skvělá a že i největší rivalové se mohou stát nejlepšími přáteli. ()

P1tr odpad!

Nechutné, stupidní, dětinské, nezábavné....samá negativa se dají řící o tomto snímku, který jen těžko zabaví děti starší 5ti let. Ve svých 18ti letech jsem u filmu vydržel sedět 15 minut a u toho ještě obědval, což považuji za heroický výkon. Za odměnu si film pošlu do odpadu a za pár dní už si na něj nevzpomenu. Díkybohu. ()

freddy

Jako odreagovávačka na volné odpoledne to nebylo zase tak špatné. Jistě, když Billy jí první žížalu, tak se mi dvakrát nadzvedl žaludek a měl jsem strach, abych se nepozvracel, ale pak se docela v pohodě dá na to jedení žížal zvyknout a už mi to potom tak odporné nepřišlo a naopak jsem fandil Billymu, aby všech 10 žížal stihl sníst v termínu. Ale na druhou stranu je děj této komedie docela přitažený za vlasy, protože kde to jsme, když nový žák ve škole, aby zapadl do kolektivu, musí sníst několik žížal? To mi přijde opravdu dost přitažené za vlasy, ale já samozřejmě nastávám názor, že u komedií by se nemělo přemýšlet, takže jsem u toho nepřemýšlel a ani v tomto komentáři nehodlám nad smyslem děje spekulovat. Prostě jako komedie to u mne docela dobře obstálo a nevidím důvod, proč to házet do odpadu, když jsem se u toho téměř vůbec nenudil, nenašel jsem tam žádnou nudnou scénu, ani jednou jsem nepocítil nutkání film vypnout nebo od něj odejít, a s napětím jsem ten film sledoval až do konce a chvílemi jsem se i dobře bavil. Takže komentář končím s konstatováním, že toto je komedie nelišící se příliš od ostatních průměrných komedií, a tak mohu s čistým svědomím udělit tři hvězdičky, protože nižší hodnocení si to z mého pohledu prostě nezaslouží. ()

Šípek

Neskutečná zábava pro celou rodinu. Příběh si zvlášť asi vychutnají kluci prvního stupně základní školy. Žížalky jsou obzvláště vypečené a děti hrají dost přesvědčivě. Převedení knižní předlohy do filmu považuji za dobrý nápad a protože ve filmu více než o dešťovky samotné jde o hledání svého místa a přátel v novém prostředí, hodnotím tak vysoko, jak hodnotím. ()