One Way Boogie Woogie/27 Years Later

James Benning

Kamera:

James Benning

honajz2

Objektivně je to za 4*, jelikož je to sestříhané dost blbě - nejprve je tu puštěno celé originální One Way Boogie Woogie a pak celá verze po 27 letech. Kdyby ten film pouštěli v kině nebo v televizi, nedá se pořádně docenit dokonalost tohohle filmu. Měl být jeden záběr z originálu a následně ten po 27 letech. Avšak pustit si tenhle film na počítači s možností najít si ty scény po svém, tak to prostě pro mě na 5* je. Benning si zde snaží vyhrát se záběry a přesně podle originální verze se je zde snaží po 27 letech zopakovat, a to doslova, se všemi detaily v záběrech. Když se v originále v nějakém záběru obejvuje nějaký člověk, je ve verzi po 27 letech taky - akorát o 27 let starší. A těch detailů, se kterými si tady Benning vyhrál, je tady mnohem, mnohem víc. Těžko se to popisuje, každý záběr by si tu zasloužil vlastní interpretaci a vypsat zde vše prostě nejde. Benningovi se tohle opravdu povedlo, bohužel je to blbě sestříhané, každopádně mě se tenhle jeho film moc líbil - jednak je nostalgií po starých časech a ukazuje, jak se může svět za 27 let změnit k nepoznání a za druhé, jak už jsem psal, Benning si tu se záběry fakt vyhrál. Slabých 5* ()