Moje louisianské nebo

(TV film)
  • Česko Vysněný svět (viac)

Léto roku 1957 nezačíná pro bystrou dvanáctiletou Tiger, dceru mentálně zaostalých rodičů Corriny a Lonnieho Parkerových, zrovna slibně. Oba jsou nejhodnější lidé na světě a mají Tiger rádi, ale sami o sebe se postarat nedovedou. Jsou mentálně zaostalí. Práce a odpovědnost leží na milující, moudré babičce Jewel, které Tiger ale musí pomáhat i o prázdninách. Stojaté vody malého městečka Saitter v Louisianě však nebrání vážnému děvčeti snít o velkém, úžasném světě, který zná z televize. V podobném žije i mladší sestra maminky Corriny teta Dorie Kay. Když babička nečekaně zemře na infarkt, vezme Dorie neteř na několik dní do rušného moderního Baton Roug a tajně doufá, že s ní děvče ve městě zůstane. Pár úžasných volných dní jak v hollywoodského filmu pomalu končí. Tiger se musí rozhodnout, co dál. (oficiálny text distribútora)

tranquill

"Lidi se bojí všeho, co je jiný, ale to neznamená, že je to špatný, protože jiný je jenom jiný..." Tohle zajímavé drama mohlo mít rozhodně i na víc. ()

Radek273

Krásný snímek plný klidu a pohody odhalující život na venkově, který téměř nezasažen ruchem civilizace přináší životní poznání, podle něhož by se měl každý člověk řídit, nebo alespoň tímto směrem směřovat. Perfektně ukazuje, že přes starosti moderního života se mnohdy zapomíná na to nejdůležitější. Anebo dokonce na Ty nejdůležitější! ()

pupidup

Tento krásný snový a hluboce lidský film na nedělní dopoledne, si zaslouží víc hvězd, než mohu dát. Plyne klidně, pomalu, bez větších zvratů, přesto vypovídá o tom, jak by to být mělo. Jak to ve skutečnosti mnohdy je, to je jiný příběh, který můžeme my všichni psát....svými životy. ()