Susedia - Season 1 (2006) (séria)

Darčeky (S01E15)

(epizóda)

Predvianočný zhon zastihol aj našich Susedov. Zuzana mala síce úspešný pracovný mesiac, ale zarobené peniaze sa u nej dlho nezdržia. Všetky totiž investuje do spievajúcich-tlieskajúcich vencov, o ktoré nemá nikto záujem. František chce prekvapiť, a tak kúpi zimnú dovolenku, no vo finančnej tiesni si ju nemôžu dovoliť a storno je privysoké. František upadá do depresie, Zuza sa snaží zúfalo vyžehliť situáciu. László a Ildikó sa zase hádajú na tému, ktorá svokra bude s nimi tráviť Vianoce. Najlepšou manželskou poradkyňou sa ukáže opäť Marta. Z finančnej krízy pomôžu Františkovi a Zuze susedia, ktorých Lázsló nahovorí na kúpu vencov. Susedov z paneláku si zahrajú najvernejší diváci z publika od počiatku kariéry dvojice Andy Kraus - Peter Marcin, medzi nimi aj mama Andyho Krausa. (TV Markíza)

silentname

Tak táto epizóda je pre mňa asi TOP moment Susedov. Pamätám si tu toľko hlášok, má to toľko skvelých momentiek. Kde začať? "Darčeky? Hm... Darče-K! Jeden. Župan. Krátky." alebo ... "A týmto tu si vo mne zapchala už aj tú poslednú dieru, cez ktorú ešte do mňa prúdil vzduch!" :D alebo "To si pamätám. Môj dedo doniesol hneď po revolúcii z Komárom..." proste jeden hlod za druhým a okrem toho ako Ildikó a Lázsló hľadajú spôsob na to, aby sa dohodli, koho mama príde na Vianoce. Nemám viac čo dodať. Klenot tejto série. Pre mňa. ()