Mere Yaar Ki Shaadi Hai

• India मेरे यार की शादी है (viac)

Aljak

Svadobná bollywoodska romantická dramédia ako sa patrí :) Pri sledovaní tohto filmu mi prišlo trochu ľúto, že indická produkcia sa čím ďalej, tým viac amerikanizuje, a takéto kúsky, ktorých bolo kedysi až-až sa stávajú už skôr raritou. Mere Yaar Ki Shaadi Hai potešilo a zaujímavý svadobný trojuholník napriek občasnej rozpačitej klišovitosti sprostredkoval príjemný filmový zážitok. Jediné, čo mi na tomto dosť prekážalo, bola tá trápna teatrálnosť, ktorou sa prejavovali ako Sanjay tak aj Rohit. Ale na druhú stranu, to ostatné bez problémov prekrylo tento nedostatok. Najmä dialógy stáli za to, a samozrejme aj vydarený soundtrack. Takže za mňa veľmi dobré, hlavne tá bollywoodska nostalgia. Poučenie na záver: Vždy hovorte to, čo cítite (aj keď z vlastnej skúsenosti viem, že to nie vždy končí tak šťastne ako tu). ()

Andrea1717

Typická stará Bolly klasika, ktorá nikdy nesklame, Dokonalá rodina, chlapec a dievča, ďalší chlapec a dievča, láska so zápletkou, do toho hudba a tance. Skvelé. ()

Ramanam

Příběh o tom, jak i jedna nevyřčená věta může ohrozit šťastný život. Byl jednou jeden muž (Uday Chopra) a jedna žena (Tulip Joshi), které pojilo pouto věrného přátelství již od útlého dětství. Poté je na čas osud rozdělil. Když mladík zjistil, že se jeho životní přítelkyně hodlá vdát za lékaře z Ameriky (Jimmy Sheirgill), tak si konečně přizná za přispění své spolubydlící a kamarádky (Bipasha Basu), že dívku vlastně celý život miluje. Rozhodne se svatby zúčastnit, ale nikoliv jen jako pasivní host, ale jako někdo, kdo se bude snažit svatbu překazit. Začíná tak boj mezi zamilovanými soky o srdce jedné ženy, ke které oba vzplanuli láskou..... Další zástupce z tvorby tradičního Bollywoodu a všeho, co k němu neodmyslitelně patří. Nádherná podívaná! Navíc vše stojí na hercích, kteří se neřadí mezi naprostou špičku indického filmového nebe. Uday Chopra patří mezi mé velké oblíbence pro své osobité charisma a získal si mě na plné čáře již v legendární sérii Dhoom a v úchvatném filmu Mohabbatein. Bohužel již nehraje a nic nenasvědčuje tomu, že by se vrátil, tak mi nezbývá nic jiného než vzpomínat. Jeho herečtí kolegové se mi rovněž líbili a vytvořili spolu dohromady moc příjemný filmový zážitek. Na co musím hlavně upozornit je hudba. Naprosto excelentní! Co píseň, to chytlavá hitovka. V takové míře a kvalitě, kterou disponuje jen opravdu hrstka snímků. Nádherně vyvážené s výtečným provedením. Všechna čest a smekám! Můžeme sice vést debaty na téma živelnosti příběhu, akčnějšího spádu a o nějaké nečekané bombě, která šokuje, ale není někdy ta přímočarost a pohoda lepší, než šílené zvraty a tlačení na pilu? Takovéto příběhy prostě zbožňuji a v indickém hávu vše prosté získává unikátní punc a třpytivou korunu. Ale pouze pro vyvolené, kteří to dokáží opravdu pochopit a procítit. Mušky samozřejmě přiznávám, ale to nic nemění na mém pětibodovém ohodnocení. Mé osobní díky patří Andree 1717 za titulky, ale hlavně za její nelehký boj a tvrdou práci při překládání indických filmů, které nejsou v našich končinách (zatím) příliš v diváckém zájmu. O to více má její práce (a lidí podobného smýšlení) cenu, jakožto tahounů naší malé komunity. Za což vám všem patří mé velké DÍKY!!! ()