Re - cycle

• Česko Re-cyklace (viac)
všetky plagáty

Ting-yin je spisovatelka píšící o vztazích a lásce. Její čtenáři ji milují a vždy netrpělivě očekávají další knihy. Po rocích psaní a mezinárodních úspěších oznámí na tiskové konferenci změnu. Její nejbližší román bude o zemi mrtvých. Na konferenci dostane otázku, zda bude psát a základě svých zkušeností. Odpoví ano. Do této chvíle však netuší, že vyvolávání duchů, které zažila během školních let nebo pár nevysvětlitelných situacích, které zažila, jsou pouze ukolébavkou pro malé děti... Po příchodu domů se ihned pustí do psaní. Zanedlouho se v jejím bytě začnou dít tajemné, nevysvětlitelné a hlavně děsivé věci. Zpočátku si myslí, že jde o halucinace. Později zjistí, že veškerá hrůza, o které píše, se přenáší do jejího vlastního života. Přestává rozeznávat fikci od reality. Když o svých zážitcích povídá přítelkyni, cítí se jako blázen. Má pouze dvě možnosti. Buď přestat okamžitě psát, nebo pokračovat a dokončit svou knihu i za cenu, že se stanou jednou z postav. Pro Ting-vin existuje jediné řešení, nechat se vtáhnout do světa mimo realitu. (oficiálny text distribútora)

Ponocnej odpad!

No nejak nechapu jak tendle nerecyklovatelny odpad muze mit tady tolik procent, dalsi vec co nechapu je ze to ma status hororu v podstate je to celou dobu takova trip movie po vysnenem svete plnem moralnich ponauceni a koncem kdy se snazi hrat na city divaka s tim ze potraty strasne trpi po sve smrti (na coz narazi i ve filmu mnohokrat ale ten konec je extrem)...... no muzu rict ze snad vetsi sracku co sem kdy videl bylo jen Doomsday2012 za takove filmy bych scenaristu a rezisera povesil za koule do pruvanu, hlavne u labilnejsich divek a zen co maji potrat za sebou bych se bal ze film v nich vyvola pocit viny (o coz se asi snazi u vsech) takze neni chytre to takove kamaradce poustet a vlastne neni ani chytre si takovou sracku vubec poustet. ()

Bluesun

Srovnání s Nekonečným příběhem a Silent Hill je asi na místě, nicméně tohle mi oproti nim přišlo mnohem slabší. Možná hezky natočené, pár dobrých nápadů, ale z nějakého důvodu mě film nezaujal. A na konci doják s banálním rozuzlením tomu taky moc nepřidal. ()

skyfire

Opravdu hodně povedené vizuální nápady. Perfektně udělané prostředí, živí mrtví apod. Ale to je vše. Hodně slabý děj, který vůbec nevtáhne a hlavně strašně natahované scény. Některé byly tak dlouhé, že jsem usínal. Takže celkově mega velká nuda. ()

sha.piro

Průměrný snímek, v němž se mísí prvky hororu a fantasy. Tak na mě působí tento film coby celek. Nicméně jeho části jsou jako střepy rozbytého zrcadla. Střípků je mnoho, každý je (co do tvaru i velikosti) jiný a v každém z nich se i odráží kus něčeho jiného. Někdy se člověk baví více, jindy méně, ale rozhodně se o něm nedá říct, že by to byl film tuctový, který nemá co nabídnout a který je bez nápadu. ()

Pythonator

Tak pro toto umění nemám pochopení. Jednu hvězdičku dám jen za snahu. Od mysteriózního fantasy hororu čekám něco jiného než nudnou vizuální procházku v pomatené mysli labilní spisovatelky. Tohoto by se bál snad jen naprostý srab, co se posere strachy při pohledu na vlastní stín. A že by to byl thriller se taky říct nedá. Každopádně je to nudné až hanba a některé výlevy (či duševní zvratky) pana režiséra jsou tak nepochopitelné, až musí působit umělecky ...a o tom to celé je. ()

baronGrga

Re-cycle mísí několik žánrů, od hororu v počátečních scénách, přes obrazově i atmosféricky nesmírně vyvedenou fantasy, po řekněme "drama", hlásící se o slovo v závěrečných minutách. Tenhle závěrečný žánrový přerod sráží film jako celek o pár tříd níž: teď jde jen o to, zda tento nemile překvapivý obrat přehlédnout (a mířit k pěkným 80%), nebo hodnotit včetně něj (na 3 hvězdy s přimhouřeným okem). ()

vrch07256732

Thajci to jednoducho vedia tým svojským spôsobom. Okrem hororu film zabŕda aj tak trochu do fantasy žánru (spomenul som si na Alenku v ríši divov:) a je to niečo iné ako tie ich klasické dlhovlasé duchariny (ktoré sekajú ako slováci telenovely). Ono film sám o sebe by bol originálny a v podaní Thajcov sa to ešte umocňuje - mám rád našich širokoočných priateľov. Podotýkam že film nemusí byť pre každého komerčného diváka stráviteľný - nejedná sa o mainstreamovú záležitosť dokonca aj na thajské pomery. ()

TylerD.

Pecka vizuály, mocný hudební podkres, někdy až moc hlasitý. Ale dobrý. Škoda, že se dočkáme klasicky zpomaleného jednání postav, dlouhýho zírání a podobných asijských defektů. Kruhovský děsně strašlivě hororový prvky mě taky, jako vždy, neoslňují. Takže jen 70 %. Plus pochvala za konec, obával jsem se, jak z toho tvůrce vybruslí a předčil mé očekávání, nečekal jsem takový závěr. ()