Se-jin, znuděná dívka, která žije ve starém apartmá na předměstí, se baví pozorováním oken okolních bytů a jednoho dne si uvědomí, že v některých bytech zhasínají světla vždy ve stejnou dobu. Postupně začíná mít podezření, že tyto podivné úkazy nějak souvisejí se záhadnými úmrtími v jejím sousedství. Dívka se rozhodne věci objasnit a stále více této záhadě propadá. (TomikZlesa)

Ketri

Konečně po dlouhé době horor vyvolávající pocit strachu, když se máte podívat pod postel. Koncepce asijského dlouhovlasého zůstává beze změn, ale příběh je přeci jen jiný. Jako bonus dostává divák od režiséra krásný vizuální zážitek, kdy jasně červená barva přímo křičí ze šedomodrého ponurého pozadí. Hlavní hrdinka rozhodně není znuděná a z počátku nikoho oknem opravdu nešmíruje. ()

Hunter2222

Jedná sa síce o dosť nadpriemerný duchársky horor z Ázie, ale má jednu veľkú chybu. Neuveriteľne pomalý rozbeh, pri ktorom človek až zaspáva. Potom je to však výborné! Dobrá atmosféra, skvelé postavy, tajomnosť a hlavne prekvapivá pointa, ktorá zahrňuje aj prvky silnej drámy a človek príde až do plaču. Takže 70% je podľa mňa ideálnych. ()

*CARNIFEX*

Se-jin býva v jednom z obytných domov na predmestí. Je dosť osamelý tip bez priateľov. Jedného večera sa ju v metre pri pokuse o samovraždu pokúsila zo sebou stiahnuť neznáma žena. Se-jin nechápe čo to malo znamenať. Od tohoto momentu sa začínajú diať zvláštne veci. Každú noc v proti stojacom paneláku v presný čas 21.56 zhasínajú svetlá v apartmánoch a niekto spácha samovraždu. Rozhodne sa túto záhadu rozlúštiť. Kórejská ducharina lepšieho priemeru, ktorej najväčšia sila spočíva v príbehu. Zopár nedostatkov sa tu nájde. Zas nejaká tá "Samara". Presto všetko je to stále lepšie krmivo ako kopec iných servírovaných sračiek a omáčiek z poza oceánu. ()

Marsik

Po delší době jsem si dopřál klasický horor, tentokrát jsem opět zamířil do asijských vod. Sice jsem Jiho-Korejský horor nejspíš ještě neviděl, ale asijský (šikmooký) styl byl naprosto patrný. Kvalitou se Apartment vyrovnal průměrným japonským hororům, tzn. povedená atmosféra, pár lekaček, zvukové (někdy uši trhající) efekty a neokoukaní šikmookí herci. To všechno tento horor také měl a ještě mu pár procent na ratingu přidává originální závěrečné rozuzlení a hlavně vysvětlení samotných vražd. Hororu ovšem chybí, jak už to často u asijských filmů bývá, ten atraktivní drajv a jak se říká "tah na branku". Ale ve finále musím Jižní Koreu pochválit za poměrně zdařilý film. Schválně jestli by něco takového uměli natočit jejich severní sousedé v hlavní roli s Kim Čong Unem :) 65% ()

AlistairMir

Příjemně mrazivá záležitost s gradující atmosférou a velmi povedenou závěrečnou pointou, která se dá odhadnout, přesto ale příjemně překvapí. Pro milovníky asijských duchařin skoro povinnost tak pomozte tento, dle počtu hodnocení, skoro zapomenutý film představit širšímu okolí a mrkněte na něj v temný deštivý večer s přáteli či drahou polovičkou. Nebo i samotní, ale pozor, možná pak budete špatně usínat. Zvuky ve filmu jsou totiž skoro tak znepokojivé jako u legendární Ju-On. A nejen ony... ()

• Originalita snímku spočívá v choromyslné povaze jeho původního tvůrce, talentovaného jihokorejského komiksového ilustrátora, Kanga Full. Ten, ačkoliv nepatří k privilegovaně vystudovaným ilustrátorům, či kreslířům, chcete-li, platí za jednoho z nejpopulárnějších a nejúspěšnějších jihokorejských komiksových tvůrců současnosti. Komiks se čtenářům Kangova vlastního internetového serveru, který v roce 2002 sám založil, představil v roce 2004 pod názvem "Apartment". (Conspi)