Top o Nerae 2! Diebuster

• Japonsko トップをねらえ2! DIEBUSTER (viac)

SonGokussj

Gainax se předvedl a dokázal, že může mít Gunbuster 1 zdatného následovníka. Pro ty, co se slzami v očích při pohledu na svítící planetu roku 2014 truchlili nad koncem, zde bylo na co koukat. Bylo od začátku jasné, že to nemůže pokračovat ve smyslu anime z roku 1088, protože už je prostě jiná doba. S tím nic nenaděláme. Gainax si to myslím zvládl opravdu dobře a i když, jak je vidno patrno, to má aspekty FLCL a Tengen Toppa Gurren Lagann, tak z toho nebyla taková praštěnost a bylo se na co koukat. Konec mě -velmi- překvapil a hodně se mi líbil. Potěšilo mne také zachování hlášek a podání ne-stydaté nahoty (myšleno že se kamera neupíná přesně na záběry obnažených prsou ~ fanservice, ale vypadá to přirozeně). Příběh mohl být lepší, ale doma je jiná a s Gunbuster 1 se to porovnávat prostě nedá ;-) Inazuma Kick banzai! -VELMI- Slabých 5*. (5 dávám jen proto, aby to trochu zvedlo hodnocení, protože nynějších 64% si to určitě nezaslouží.) 85% ()

D.Snake

U mě teda Diebuster překonal Gunbustera skoro na všech možných frontách. Proto nechápu ta nízká hodnocení. Hlavně postavy mi tady byly mnohem sympatičtější. Netváří se to sice už tak vážně, ale to mi vůbec nepřišlo na škodu. Pravda, jestli někdo čekal něco ve stejném stylu jako jednička, asi ho to moc nepotěšilo... Ve výsledku to je totiž něco jako kombinace Gurren Lagannu a FLCL - minimálně v mých očích nadmíru povedená kombinace. ;-) 8/10 ()