Idaho

Celou galaxii napadli zvrácení emzáci, kteří ničí jednu hvězdu za druhou, a jediný, kdo se jim může postavit, je obří mech zvaný Gunbuster, pilotovaný dvěma mladými dívkami. Na Gunbusteru mě nejvíce zaujala atmosféra, která jako by vypadla ze sci-fi románů Roberta A. Heinlaina či Joe Haldemana, takže při sledování vesmírných výpočtů z děrné pásky se mi mírně zakalily oči. :-) Ke kladům ještě přidám skvělou audiovizuální stránku. Zápory: kýčovité, povrchní (hysterické záchvaty a slzy prostě u mě není psychologická hloubka). 50 % ()

Cedr

Proč jen 6 dílů? :( Takhle je všechno velmi uspěchané a Gunbuster nemá prostor, aby diváka pořádně vtáhnul. Ani dvojnásobný počet dílů by nestačil na kompletní využití potenciálu. Hideaki Anno se opravdu nezapře a Gunbuster dokáže i po dvaceti letech zaujmout. Místy už jakoby tu prosvítal bezchybný NGE, ale na plné hodnocení je děj příliš... stručný a vše brzy skončí. btw Fanservice v každém díle také stojí za to :) ()

D.Snake

Dobrý příběh... Málokdy vidíte, že mecha-anime bere vážně nějaké ty vesmírné zákony. Škoda jen, že vše ostatní bylo takové nějaké uspěchané a postavy otravné (aspoň mě tak přišly). Možná, že další epizody by dodaly nějakou tu hloubku, možná, že by ještě zhoršily situaci. Nechci , aby můj příspěvěk zněl příliš negativně, protože to zas tak špatné nebylo, tak to radši tady ukončím. :) Za velmi povedený konec a zajímavou zápletku, točící se kolem časových paradoxů, dávám 7/10 ()

SonGokussj

Na tu dobu to muselo být naprosté veledílo. Líbí se mi tam pojetí a myšlenka celého filmu. Také mne velmi potěšil způsob času, který je tam hodnocen z rámci Einsteinovy teorie a ... a vůbec :-) Na tu dobu je to Veledílo. Film je jen shrnutím těchto šesti episod, proto film vůbec nedoporučuji a určitě se koukněte na tohle :-) 80% ()

FritoleXx

Gunbuster nejvíc doplácí na svou krátkost. Pouhých šest dílů absolutně nestačí na nějakou ucelenost příběhu, poznání jednotlivých postav nebo vůbec docenění vyhrocenějších scén, kdy se tvůrci snaží diváky dojmout. Ale i přes tenhle fakt seriál nabízí zábavnou podívanou na příběh mladé kadetky a její cestu k záchraně lidstva. Čtvrtou hvězdičku si nemohu odpustit za naprosto úžasnou závěrečnou epizodu, která musí zahřát u srdce každoého fanouška scifi. ()